Рада заборонила діяльність проросійських партій
Верховна Рада України на засіданні 3 травня ухвалила у другому читанні та загалом законопроєкт №7172-1, яким заборонила діяльність проросійських політичних партій.
Законопроєкт №7172-1 підтримали 330 нардепів, повідомив Ярослав Железняк.
Як уточнив Железняк, «за» проголосували, зокрема, 17 колишніх членів «Опозиційної платформи – За життя»: 12 депутатів із нової групи та ще 5 депутатів із ОПЗЖ, які стали позафракційними.
Раніше Рада призупинила діяльність проросійської партії “Опозиційна платформа за життя”. При цьому невдовзі її нардепи вирішили створити депутатську групу “Платформа за життя та мир”.
Зазначимо, деякі колишні депутати від ОПЗЖ також голосували за законопроєкт №7172-1.
До цього відомі депутати від ОПЗЖ втратили мандат. Зокрема, Верховна Рада 15 березня позбавила депутатського мандату представника “Опозиційної платформи – За життя” Іллю Ківу.
Зазначимо, що 35 депутатів Верховної Ради пропонують парламенту визначити, що у разі заборони судом тієї чи іншої партії майно, кошти та інші активи цієї партії та її структурних утворень переходять у власність держави, що має бути відображено у відповідному рішенні суду.
Законопроєктом розширюється перелік підстав для заборони політичної партії через суд. Серед підстав буде виправдання, визнання правомірним, заперечення збройної агресії проти України, у тому числі шляхом подання збройної агресії росії проти України як внутрішнього конфлікту чи громадянської війни.
Крім того, партію можна буде заборонити за прославлення, виправдання дій та бездіяльності осіб, які чинять чи чинили озброєну агресію проти України.
У разі заборони судом політичної партії майно, кошти та інші активи партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень переходять у власність держави, що вказується у рішенні суду.
Нагадаємо, в Україні на час воєнного стану призупинили діяльність 11 партій: ОПЗЖ, Партії Шарія, «Наші», «Опозиційного блоку», «Лівої опозиції», «Союзу лівих сил», «Держава», «Соціалісти», «Блоку Володимира Сальдо», «Прогресивної соціалістичної партії України», «Соціалістичної партії України».