Путін не зацікавлений у серйозних переговорах з Україною – основні висновки ISW
Аналiтики Iнституту вивчення вiйни (ISW) переконанi, що росiйський президент не зацiкавлений у переговорах з Україною, якi могли б призвести до стiйкого миру (Джерело: ISW)
Експерти iнституту вважають, що риторика Путiна вказує на те, що вiн не зацiкавлений у серйозних переговорах з Україною та зберiгає максималiстськi цiлi щодо вiйни.
В iнститутi припускають, що Путiн, Лавров i Пєсков робили заяви щодо переговорiв, щоб створити у захiдних офiцiйних осiб уявлення, що Росiю потрiбно заманити на переговори.
Кремль, ймовiрно, має намiр створити динамiку, в якiй захiднi офiцiйнi особи запропонують Росiї випереджувальнi поступки в надiї переконати її вступити в переговори, натомiсть не вимагаючи значних попереднiх поступок з боку РФ, переконанi в ISW.
Аналiтики iнституту зазначають, що заяви Путiна, Лаврова та Пєскова пiдкреслюють, якими можуть бути деякi з таких бажаних попереднiх поступкiв: зменшення захiдної фiнансової та вiйськової допомоги Українi, визнання незаконної анексiї Росiєю українських територiй та обмеження на вiйськовi дiї НАТО i Заходу в Європi.
В iнститутi наголосили, що Кремль зберiгає розпливчастiсть у формулюваннях щодо предмету переговорiв, ймовiрно, для того, щоби переконати захiдних офiцiйних осiб розпочати переговорний процес без чiткого визначення, чи будуть такi переговори спрямованi на припинення вогню, мирний процес або ж остаточну мирну угоду.
ISW пiдсумовує, що Росiя виграла б вiд тимчасової угоди з Україною та захiдними країнами, яка створила б паузу в бойових дiях, що дозволило б Росiї змiцнити росiйськi збройнi сили для майбутнiх вiйськових операцiй з метою досягнення максималiстських цiлей в Українi.
Оскiльки Путiн не виявив особливого iнтересу до припинення вогню, а Кремль продовжує висувати вимоги, якi рiвнозначнi повнiй капiтуляцiї Заходу, це свiдчить про те, що Путiн й надалi зосереджений на досягненнi вiйськової перемоги, вважають аналiтики iнституту.
Основнi висновки ISW:
- Росiя намагається скористатися прагненням Заходу до переговорiв, щоб створити динамiку, в якiй захiднi офiцiйнi особи почуватимуться зобов’язаними пiти на випереджувальнi поступки, щоб заманити Росiю за стiл переговорiв.
- Мiнiстр закордонних справ Росiї Сергiй Лавров повторив в якостi основи для переговорiв точно такi ж вимоги, якi росiйське МЗС висувало до вторгнення 24 лютого, а прессекретар Кремля Дмитро Пєсков додав додаткову вимогу, щоб Захiд визнав анексованi Росiєю українськi територiї.
- Росiйськi вiйська все ще становлять загрозу українськiй енергетичнiй iнфраструктурi, незважаючи на успiхи української протиповiтряної оборони.
- Додатковi захiднi системи ППО спонукають росiйську вiйськову спiльноту поставити пiд сумнiв росiйську повiтряну кампанiю проти української iнфраструктури.
- Росiйськi посадовцi висувають умови для переговорiв щодо демiлiтаризацiї Запорiзької атомної електростанцiї, вiд яких Росiя, скорiш за все, вiдмовиться та виконання яких не усуне або не зменшить iснуючу загрозу для ЗАЕС.
- Українськi сили здiйснили локальнi прориви на пiвденний захiд та пiвнiчний захiд вiд Кремiнної.
- Росiйськi вiйська продовжували здiйснювати мiнiмальнi просування в районi Бахмута та проводили наступальнi операцiї в районi Авдiївка-Донецьк.
- Росiйськi вiйська можуть мати труднощi з належним розподiлом та розгортанням сил у тилових районах на пiвднi України через українськi удари.
- Погана логiстика, непокiрний мобiлiзований персонал та внутрiшнi протести продовжують заважати Кремлю досягти цiлей часткової мобiлiзацiї.