Псевдополіцейські виманили у пенсіонерів на Тернопіллі понад сто тисяч гривень
За один день, 19 вересня, співробітники Тернопільського відділу поліції задокументували три факти телефонного шахрайства. Серед потерпілих – жінки похилого віку, а суми втраченого для кожної з них обчислюються десятками тисяч гривень.
Схема, за якою «працюють» аферисти, у всіх випадках схожа. Дзвінок надходив вдень на стаціонарний телефон. Незнайомець у слухавці досить переконливо, прикидаючись сином чи онуком, повідомляв, що збив людину. Далі в розмову вступав нібито співробітник поліції. Він залякував жертву проблемами з законом у родича і пропонував залагодити ситуацію за гроші. Старенькі, шоковані такою інформацією, одразу ж передавали гроші шахраям, котрі приходили до них додому. Таким чином краяни втратили майже 120 тисяч грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заради випивки син обікрав матір на Борщівщині
Правоохоронці вкотре застерегли жителів області від телефонних шахраїв. Розповідайте про такий вид афери своїм родичам-пенсіонерам, особливо тим, які мешкають самотньо. Саме останні найчастіше потерпають від такого роду злочинів. Попередьте їх, щоб не підтримували розмови з невідомими, які представляються співробітниками поліції і просять у них гроші.
Ось декілька порад, які допоможуть уберегтися від пройдисвітів:
- ніколи не називайте своїх рідних на ім’я;
- попросіть людину, яка представилася співробітником поліції, назвати прізвище, ім’я, по батькові і дату народження родича, який потрапив у біду, адже найімовірніше такою інформацією зловмисники не володіють і ваш номер набрали навмання;
- перервіть розмову з невідомим і намагайтеся якнайшвидше зателефонувати тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося;
- під час розмови не називайте своєї домашньої адреси;
- у будь-якому випадку не панікуйте і не поспішайте виконувати умови невідомих.