Про ГМО у продуктах розповіли тернопільські медики
Сьогодні спостерігається стрімкий розвиток харчової промисловості за рахунок надбань біотехнологій, ключовим досягненням якої є створення генетично модифікованих мікроорганізмів (ГМО). Генна інженерія використовується для створення нових сортів рослин, стійких до несприятливих умов середовища і шкідників, що володіють кращими ростовими і смаковими якостями.
З одного боку, генетично модифіковані джерела їжі допомагають врятувати людство від голоду, надати продуктам харчування вищих споживчих властивостей. З іншого, багато фахівців вважають, що використання ГМО є небезпечним. Це зумовлює необхідність у надійних та об′єктивних методах виявлення ГМО у продовольчій і сільськогосподарській сировині.
Виходячи з вимог чинного законодавства України, кожна партія харчової і сільськогосподарської продукції повинна перевірятися і контролюватися на наявність генетично модифікованих організмів. Для цього з кожної партії відбирають зразки продукції для проведення лабораторних досліджень з метою визначення показників якості, безпеки та вмісту ГМО.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли на Тернопіллі похолодає знають синоптики (Відео)
Слід зазначити, що маркування «містить ГМО» зараз з′явитися не може в принципі, тому що в Україні офіційно поки що не зареєстровано жодного ГМО! Етикетка «Без ГМО» стала новим маркетинговим ходом, адже її ставили навіть на тих продуктах, в складі яких трансгенних рослин теоретично бути не може – вода, сіль, оцет.
Аналізи на вміст ГМО не можуть виконувати у звичайних аналітичних лабораторіях, оскільки для цього необхідне дороге обладнання, реактиви, висококваліфікований персонал, що володіє даною методикою.
Лабораторій, здатних проводити якісну та кількісну експертизу ГМО в продуктах харчування та продовольчій сировині, в Україні близько двадцяти. Серед них – Випробувальна лабораторія
У 2015 році під час виконання всіх умов і пунктів Національного стандарту України «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій» ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 даній лабораторії видали атестат про акредитацію, який засвідчує її компетентність та дає право на проведення випробувань в сфері якісного та кількісного визначення ГМО в харчовій продукції та продовольчій сировині.