Президентські вибори у Грузії викликали суспільний резонанс
У Грузії сьогодні, 14 грудня, відбуваються президентські вибори, які стали об’єктом гострих дискусій і протестів. Цього разу голосування проходить не серед населення, а через виборчу колегію. Це перший випадок у історії країни, коли президента обирає спеціально сформована група. Свою легітимність вибори вже поставили під сумнів діючий президент Саломе Зурабішвілі та представники опозиційних партій. Про це повідомляє Ехо Кавказа.
Єдиний кандидат від правлячої партії
Єдиним кандидатом на пост президента став Михайло Кавелашвілі, колишній футболіст і член партії «Сила народу», яка формально відокремилася від правлячої «Грузинської мрії». Його кандидатуру запропонував почесний голова «Грузинської мрії» та відомий бізнесмен Бідзіна Іванішвілі. Особливу увагу громадськість звертає на відсутність вищої освіти у Кавелашвілі, що стало перешкодою для його участі у виборах президента Федерації футболу Грузії у 2015 році.
Бойкот опозиції та склад виборчої колегії
Виборчу колегію сформували з представників декількох структур:
- 150 депутатів парламенту Грузії;
- 21 член Верховної ради Аджарської Автономної Республіки;
- 20 членів Верховної ради Абхазської Автономної Республіки;
- 109 членів сакребуло (органів місцевого самоврядування).
Попри бойкот опозиційних партій, у складі колегії числяться 61 депутат від опозиції, які не братимуть участь у голосуванні. До них також приєдналися двоє депутатів Верховної ради Абхазії, які офіційно заявили про свою відмову голосувати. Натомість усі вакантні місця заповнили представники «Грузинської мрії», яка тепер має 211 голосів у колегії – достатньо для обрання президента у першому турі.
Протести на фоні голосування
Паралельно із виборами біля будівлі парламенту відбувається акція протесту проти рішень «Грузинської мрії». Демонстранти, серед яких активісти й пересічні громадяни, проводять мітинг у мирному форматі, частина з них грає у футбол. Символічно, що деякі учасники принесли дипломи, акцентуючи увагу на освітніх критеріях кандидата.
Плани правлячої партії
Представники «Грузинської мрії» заявили, що інавгурація новообраного президента запланована на 29 грудня. У свою чергу, діючий президент Саломе Зурабішвілі наголосила, що її повноваження залишаються чинними до моменту, поки новий парламент не обере наступного президента.
Раніше ми писали про те, що у Грузії відбуваються масові протести через зрив євроінтеграції (відео).