Поради для тих, хто виїхав на власному авто в Європу, або як зекономити на авторемонті біженцю?
Серед мiльйонiв бiженцiв, що оселилися по всiй Європi, значна частина має власнi авто, на яких i приїхала. Адже всi пам’ятають величезнi пробки з власного автотранспорту на кордонах. Зараз усi цi авто знаходяться у iнших країнах, та їх хазяї мають навчитися справлятися з повсякденними турботами автовласника у незвичних умовах. Звичайно, найбiльш неприємне тут — цiни, якi у iнших європейських країнах вiдрiзняються не в кращу сторону. В Українi ми знаємо, де знаходиться дешевий i хороший сервiс, та маємо сайт Avto.pro, де можна вигiдно купити будь-якi запчастини. У Європi можемо покладатися тiльки на iнтернет або на добру пораду.
Що каже статистика
Україна (якщо не зважати на країни-агресори зi сходу) дiйсно найдешевша країна в Європi для утримання авто. Найближче до нас знаходяться Польща, Угорщина, Болгарiя, де в середньому витрачають на автомобiль 364 євро на мiсяць i за паливо, i за сервiс. До топу найдорожчих мiсць для автомобiлiста входять скандинавськi країни (Норвегiя, Данiя, Фiнляндiя), Голландiя та Iталiя. Враховуючи цiни на ремонт i паливо, утримання авто тут обiйдеться близько 708 євро на мiсяць. Для бiженця це може бути непiд’ємними витратами, але не все так страшно. Цiни на бензин — данiсть, з якою прийдеться змиритися (з iншого боку, там хоча б є бензин). Вартiсть обслуговування можна значно скоротити, якщо прислухатися до порад нижче.
Порада № 1: Розпитуйте оточуючих
В iнтернетi є все, в тому числi купа реклами як явної, так i неявної. Недосконало знаючи мову та особливостi мiсцевої комунiкацiї, ви нiколи не знайдете в iнтернетi найдешевший варiант, навiть якщо вiн знаходиться у вас пiд носом. Але навiть якщо ви будете розмовляти жестами, ви зможете донести до оточуючих, що вам треба виправити авто за невеликi грошi. I вам точно допоможуть, адже це зрозумiле кожному бажання. Не зупиняйтесь на першої отриманої вiдповiдi i зберiть декiлька варiантiв, щоб обрати найкращий.
Порада № 2: Не погоджуйтесь на ремонт одразу
Вiдвiдавши названi адреси, дiзнайтеся, в яку суму оцiнюють потрiбний вашому авто ремонт. Не погоджуйтесь на заявлене, навiть якщо вас влаштовує цiна. Зберiть декiлька думок i порiвняйте їх мiж собою. Якщо суми i навiть причини поломки вiдрiзняються вiд майстернi до майстернi, треба отримати ще один вердикт.
Порада № 3: Купить зчитувач кодiв
Третя думка може бути у вас в карманi, якщо там є OBD-II — пристрiй для зчитування кодiв. Якщо нi, обов’язково придбайте. Це можна зробити дешево, наприклад, на Amazon чи Ebay. Зчитувач розшифрує коди несправностi i надасть мiцний ґрунт, з якого ви можете почати в переговорах з майстрами.
Порада № 4: Все, що можете, робiть самi
…а можете ви набагато бiльше, нiж уявляєте. Саме тут на помiч прийде iнтернет, причому знання мови зовсiм непотрiбне. Ви можете отримати будь-якi iнструкцiї рiдною. Дiзнайтеся, як самостiйно зробити ТО, замiнити мастила, рiзнi фiльтри. Це елементарнi процедури, для яких не потрiбнi нi спецiальнi навички, нi обладнання. Задавшись цiллю, можна також мiняти гальмiвнi колодки. Потрiбнi розхiдники теж треба шукати. Аналогiв Автопро в Європi немає, але є бюджетнi iнтернет-магазини, такi як Oscaro чи Mister Auto, а також всюдисущi Amazon та Ebay.
Порада № 5: Купуйте вживанi та вiдновленi запчастини
На Ebay та Amazon також можна купити вживанi запчастини або вiдновленi офiцiйно. I те, i iнше безпечнi та дуже економнi варiанти, якими не варто нехтувати. Але краще у такому разi порадитися з професiоналом. У Європi, як i в Українi, можна купити запчастини самостiйно i попросити встановити їх на сервiсi. Майстер може порадити вам, куди звертатися, але краще перевiрте декiлька мiсць.
Головна порада — не соромтеся свого бажання зменшити витрати, i щиро кажiть усiм, що маєте обмеженi кошти. Крiм спiвчуття до долi бiженця, ви також отримаєте емпатiю вiд тих, хто намагається економити так само. А в Європi таких людей бiльш, нiж достатньо. Пройде трохи часу, i ви обов’язково навчитесь мiсцевим способам «зламати систему».