Півонії – квіти, біля яких неможливо пройти без захвату
Ця дуже красива рослина часто викликає подив, коли цвіте. Чому? Бо вона вражає незвичайними формами, їх різноманіттям і кольорами. Недаремно кажуть, що вона претендує на статус королеви і навіть ризикує потіснити троянду з квіткового п’єдесталу. Крім того цю квітку легко впізнати навіть якщо вас складно назвати професійним ботаніком або досвідченим флористом.
Для цвітіння півонії часто потрібно кілька років, але ця велична рослина з вишуканим листям і квітами варта витрачених зусиль на її вирощування. Хоча, складно назвати її дуже примхливою і вона займе своє місце у вашому саду, якщо у вас вийде створити їй підходящі умови. А флористи УкраФлора обожнюють півонії за їх різноманіття форм, розмірів, кольорів. Існують різні форми півоній, які впливають на їх силует та забарвлення квітів. Деякі квіти махрові, «багаті» на пелюстки, а інші мають прості квіти в розлогій чашці, деякі дуже запашні, а інші зовсім ні, деякі тіньолюбні, а інші навпаки мусять постійно приймати сонячні ванни. Та головне, навряд чи ви знайдете людину, яку б не вразила краса півонії. Тому їх часто використовують для створення букетів та квіткових інтер’єрних композицій.
Кущовий чи трав’янистий вид?
Перше важливе питання, на яке треба відповісти, якщо ви хочете придбати півонію щоб посадити в себе в саду чи на квітнику: це має бути деревовидна чи трав’яниста варіація рослини.
Деревоподібна півонія росте повільно, але через кілька років подарує вам чудове видовище у вигляді величного куща зі світлим і зубчастим листям, усіяним великими красивими квітами. Вирощувати його трохи складніше, ніж трав’янисту півонію. Але Вау ефект гарантований.
Трав’яниста півонія – найбільш відома і вона зустрічається дуже часто. Причому саме ці квіти частіше використовують флористи для створення красивих композицій чи монохромних букетів. Але флористи часто використовують не тільки рожеві та білі півонії, які характерні для локальних умов вирощування, а і оригінальні екземпляри, завезені з інших країн. Серед імпортованих з інших країн півоній можна зустріти квіти помаранчевого та лососевого кольору, жовті півонії та навіть двоколірні.
Є ще третя варіація: півонія Ітох, яку також називають перехресною. Це гібрид півонії трав’янистої та півонії деревовидної. Квіти характеризуються високою міцністю та властивостями, характерними для обох видів.
З точки зору форми квітів, треба відзначити щедрість природи або фантазію людини, яка займається створенням нових варіацій квітів. Бо півонії справді доступні у неймовірних варіаціях форм та кольорів. Не дивно, що флористи UkraFlora радять букети саме з півоній, коли трояндова класика вже наскучила а треба вразити квітковою композицією отримувача букету.