Під час карантину важче зосередитися і втрачається відчуття часу
Про викривлене відчуття часу в період карантину розповіла екс-голова МОЗ Уляна Супрун. Оскільки вже травень, і дехто зрештою вибрався на вулицю і здивувався від кількості зелені на деревах, адже не помітив, як проминув час, пише медик.
“Відчуття деформованого часу є одним з типових наслідків самоізоляції та карантинних обмежень для багатьох людей, чиї щоденні звички зазнали змін. Людський мозок не сприймає час згідно зі стандартизованими одиницями хвилин і годин — наш організм спирається на внутрішні нейронні годинники.
Дослідники Інституту системної нейронауки ім. Кавлі в Норвегії виявили мережу мозкових клітин, які відповідають за наше сприйняття часу в межах досвіду та спогадів. Простіше кажучи, без нового досвіду, який би розмежовував один день чи тиждень від іншого, наша особиста форма часу може згинатися і розтягуватися у досить дезорієнтуючий спосіб.
А змінюючи діяльність, якою ми займаємося, змінюючи зміст цього досвіду, ми можемо фактично змінити хід сигналу часу в мозку і, відповідно, саме сприйняття часу. Логічно, що досвід в умовах карантину є досить обмеженим. Це впливає і на наше когнітивні навички, тобто здатність ясно мислити, вчитися і запам’ятовувати.
Тому разом з відчуттям дезорієнтації нам стає все важче зосередитися. Потрібно більше часу для виконання раніше звичних завдань, неначе наш мозок став працювати повільніше.
Спеціально для любителів нейронауки команда спецпроєкту підготувала переклад статті “How the Brain Experiences Time” — “Як мозок сприймає час”, що присвячена згаданому вище дослідженню, проведеному в Інституті системної нейронауки ім. Кавлі. Почитати статтю українською можна тут: https://bit.ly/2yhdoem