Переваги автоматизованого контролю заборгованості покупцям
Автоматизовані системи обліку спрощують підготовку звітів з кредиторської заборгованості та забезпечуючи високий рівень прозорості фінансових зобов’язань компанії перед постачальниками. Контроль таких зобов’язань є задачею дуже важливої, тому її автоматизація потребує спеціалізованих інструментів обліку.
Алгоритми автоматичного контролю заборгованості постачальникам
Точний контроль за кредиторською заборгованістю дозволяє:
- більш ефективно управляти грошовими потоками;
- оптимізувати фінансове планування;
- забезпечити найкраще співвідношення між активами та пасивами компанії.
Впровадження автоматизованих систем контролю кредиторської заборгованості є зручним інструментом для підвищення ефективності управління фінансами компанії. Ефективність роботи таких платформ досягається використанням алгоритмів, спрямованих на забезпечення автоматизації цих процесів.
Облік заборгованості в різних валютах
Зважаючи на високий ступінь інтеграції вітчизняної економіки в світові ринки, для багатьох підприємців важливо автоматизувати прив’язку фінансових результатів до певної валюти.
За рахунок цього, представлені звітами системи фінансові показники будуть відповідати реаліям, оскільки валютні заборгованості перераховуються у гривню автоматично, по актуальному курсу.
Встановленні термінів сплати боргу кожному постачальнику
Для підтримання оптимального рівня платіжної дисципліни нерідко буває корисним налаштувати свої терміни сплати по кожному клієнту. Завдяки можливості так налаштувати програму вибудовуються більш продуктивні стосунки з контрагентами.
Ведення обліку заборгованості постачальнику по декільком договорам
Така функція особливо корисна у торговій сфері, де широко практикується співпраця з одним постачальником по великій кількості угод. У продаж надходять різні товари, на різних умовах відтермінування платежів. Проблема складається у тому, що спрощені програми обліку розглядають заборгованість постачальника без урахування різних термінів, передбачених умовах декількох угод.
Автоматизований платіжний календар
Для підготовки цього звіту в автоматичному режимі використовуються дані з бази системи. Сам календар надає необхідну для виконання своєчасного платежу інформацію. Це:
- Запланована на основі умов контракту дата платежу.
- Сума сплати.
- Платіжні дані постачальника.
Запровадження автоматизації складання платіжного календаря допомагає:
- своєчасно виконати платіж;
- раціонально розподілити наявні кошти;
- завчасно провести перемовини з контрагентом про перенесення терміну у разі виникнення касового розриву.
Автоматизація підготовки звітів для аналізу
Мінливість тенденцій ринку та відсутність стабільності в економіці в цілому вимагає від керівників бізнесу, як то кажуть, постійно тримати руку на пульсі. Для цього важливо аналізувати обіг товару та коштів. Наявність відповідного інструментарію дозволяє отримати інформацію, яка допоможе:
- Оптимізувати витрати.
- Збалансувати платіжну здатність компанії та надходження коштів.
- Виявити угоди, які потребують перегляду або уточнення.
- Отримати аргументи для перемовин з контрагентами, умови співпраці з якими сумнівні.
Резюме
Навіть не є питанням необхідність автоматизації обліку на підприємствах, у тому числі малого та середнього бізнесу. Питання складає оптимальний вибір облікової системи, яка:
- не буде коштувати надто дорого в супроводі;
- надасть можливість адаптації;
- матиме потенціал для розвитку;
- запропонує функціонал, необхідний для ефективного контроля заборгованості постачальників.
Крім того, бажано, щоб це була вітчизняна розробка, максимально адаптована під Законодавство України та умови ведення бізнесу в нашій країні.