Перестало битися серце відомого тернополянина, одного з лідерів дисидентського руху, Дем’яна Чернеця
Помер багаторічний голова Тернопільської обласної організації товариства політв’язнів та репресованих Дем’ян Чернець. Чоловіку було 80 років.
Про це повідомляє Суспільне.
– Він був патріотом, політв’язнем, його родина була виселена за співпрацю із визвольним рухом. Він завжди вчасно приходив на зустрічі, завжди все виконував, переживав за людей, які були в його організації. Нещодавно ходили до нього на ювілей, — розповів кореспондентам громадсько-політичний діяч Євген Філь.
Дем’ян Чернець народився 6 квітня 1944 року в селі Деренівка. У 1961 році закінчив Теребовлянську середню школу № 1. У 1967 році закінчив Львівський політехнічний інститут і отримав спеціальність інженера-будівельника.
Після арешту батька Івана Чернеця всю сім’ю виселили на спецпоселення. Сім’я перебувала на спецпоселенні з 6 вересня 1949 року до 25 березня 1957 року.
У 1970—1972 роках Дем’ян Чернець служив у лавах радянської армії. Брав участь у проєктуванні та спорудженні санаторію «Медобори».
З 1991 року він був членом Народного Руху України, ради Конгресу української інтелігенції, ради Тернопільського обласного товариства «Меморіал», від 2003 — членом комісії Тернопільської обласної ради з питань поновлення прав реабілітованих. Від 2019 року учасником ініціативи «Захист України». Від 11 червня 2019 року членом регіональної комісії з реабілітації у Тернопільській області.
Дем’ян Чернець займався пошуком документів і місць загибелі жертв політичних репресій, їхнім перепохованням, встановленням пам’ятників і пам’ятних знаків борцям за волю України.
За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю нагороджений орден «За заслуги» ІІІ ступеня, також чоловік отримав статус борця за незалежність України у 20 столітті.