Олімпійські чемпіони, переможці чемпіонатів світу та Європи – серед випускників факультету фізичного виховання ТНПУ
Вступна кампанiя для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра розпочнеться вже 1 липня реєстрацiєю е-кабiнетiв. Щоб абiтурiєнти могли правильно вибрати собi майбутню професiю наш сайт публiкуватиме одну iсторiю факультету Тернопiльського нацiонального педагогiчного унiверситету iм. Володимира Гнатюка.
Кожна стаття мiститиме всю iнформацiю про конкретний факультет, з цiкавими вiдео i фото зi студентського життя.
Факультет фiзичного виховання
Факультет фiзичного виховання був створений у 1957 роцi при Дрогобицькому педагогiчному iнститутi, а вже у 1959 роцi переведений до Кременецького педагогiчного iнституту. З 1969 року факультет фiзичного виховання є частиною Тернопiльського нацiонального педагогiчного унiверситету iменi Володимира Гнатюка.
Сьогоднi на факультетi готують фахiвцiв за трьома освiтнiми програмами:
- Середня освiта (Фiзична культура);
- Фiзична культура i спорт;
- Фiзична культура i спорт (Фiзкультурно-спортивна реабiлiтацiя).
На факультетi готують фахiвцiв за такими освiтньо-квалiфiкацiйними рiвнями: бакалавр, магiстр, доктор PhD.
Навчаючись на бакалавратi спецiальностей середня освiта (фiзична культура) та фiзична культура i спорт, студенти мають змогу ще додатково обрати одну з програми Minor, а саме:
- фiтнес-тренер;
- спортсмен-професiонал iз виду спорту;
- рекреацiя.
Навчаючись на магiстратурi спецiальностей середня освiта (фiзична культура) та фiзична культура i спорт, студенти мають змогу обрати одну з програми Minor, а саме:
- фiтнес;
- спортивне рибальство;
- рекреацiя;
- керiвник спортивного клубу.
Програма Minor – це комплекс взаємопов’язаних навчальних дисциплiн, що вивчаються послiдовно та доповнюють фаховi компетенцiї та програмнi результати навчання. За результатами його проходження, здобувач набуває додатковi фаховi компетенцiї та програмнi результати навчання, що фiксуються в iндивiдуальному навчальному планi студента.
Пiсля успiшного проходження програми Minor випускник матиме можливiсть займати вiдповiдну посаду (у вiдповiдностi до обраної програми):
- Програма Minor (фiтнес-тренер) – фiтнес-тренер, iнструктор-методист тренажерного комплексу (залу);
- Програма Minor – (спортсмен-професiонал з виду спорту) – спортсмен-професiонал з виду спорту;
- Програма Minor (рекреацiя) – фахiвець iз органiзацiї дозвiлля, фахiвець з рекреацiї.
- Програма Minor (фiтнес) – фiтнес-тренер, iнструктор-методист тренажерного комплексу (залу), начальник (завiдувач) тренажерного комплексу (залу);
- Програма Minor – (керiвник спортивного клубу) – голова клубу (спортивного);
- Програма Minor (рекреацiя) – фахiвець iз органiзацiї дозвiлля, фахiвець з рекреацiї;
- Програма Minor (спортивне рибальство) – iнструктор iз спортивного рибальства.
Навчальний процес на факультетi фiзичного виховання багатий на практичнi дисциплiни, серед яких: iгровi види спорту, лижна пiдготовка, плавання, легка атлетика, боротьба та атлетизм, танцi та фiтнес.
Пiсля завершення першого та другого курсiв, студентiв вiдправляють в табiрний збiр, де знайомляться з азами рiзних видiв спорту, а також у сплав по рiчцi Днiстер, де вдосконалюють туристичнi навички. Крiм того регулярно проходять зустрiчi з успiшними людьми, серед яких провiднi фахiвцi, знанi випускники факультету та вiдомi спортсмени.
Мiж факультетом фiзичного виховання, спортивними клубами та iншими органiзацiями укладенi договори про спiвпрацю, завдяки чому студенти можуть формувати себе, як затребуваних фахiвцiв.
Студентська молодь завжди компетентна у спортивних подiях, якi вiдбуваються у мiстi та областi, тому часто залученi до їхньої органiзацiї та проведення. До того ж мають змогу поєднувати навчання з тренувальним процесом та покращувати свою спортивну майстернiсть для здобуття нових нагород.
Окрiм того життя факультету яскраво висвiтлюється в соцiальних мережах: Instagram, Facebook, TikTok, де кожен може побачити, якими насиченими та динамiчними є студентськi роки навчання в ТНПУ.
Факультет фiзичного виховання готує спортивних масажистiв, iнструкторiв-методистiв спортивної школи, фахiвцiв з фiзичної реабiлiтацiї та з органiзацiї дозвiлля, викладачiв вищих навчальних закладiв, тренерiв з рiзних видiв спорту, фiтнес-тренерiв, iнструкторiв з оздоровчо-спортивного туризму, зi стройової та фiзичної пiдготовки, гiмнастики, вчителiв загальноосвiтнiх закладiв тощо.
За час iснування факультету було пiдготовлено понад 5500 вчителiв фiзичної культури, тренерiв рiзних видiв спорту, фахiвцiв з фiзичної реабiлiтацiї. Серед вiдомих випускникiв факультету є олiмпiйськi чемпiони, чемпiони свiту та Європи, заслуженi працiвники фiзичної культури i спорту України, заслуженi тренери України, професори та доценти, народнi депутати України, кращi вчителi профiльних предметiв.