Один з найбільших обмінів за час війни: 189 українців повернулися з полону
30 грудня між Україною і Росією відбувся великий обмін полоненими.
Напередодні Нового року відбувся один із найбільших обмінів військовополоненими з початку повномасштабного вторгнення.
В Україні відбувся один із найбільших обмінів військовополоненими з моменту початку повномасштабного вторгнення. 189 українців повернулися додому, серед яких як військовослужбовці, так і цивільні особи. Цей обмін став одинадцятим за ліком в 2024 році, і ще раз продемонстрував ефективність Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, що діє за дорученням Президента України. Про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими та президент України Володимир Зеленський.
Росія заявила, що в Україну повернулися 150 українських військових – в обмін на 150 російських.
“Це військові – захисники “Азовсталі” та Маріуполя, ЧАЕС, острова Зміїного, із різних напрямків фронту. Серед них солдати, сержанти, офіцери. Це нацгвардійці, у тому числі “азовці”, прикордонники, тероборонівці, воїни Військово-Морських та Збройних Сил”, – заявив Зеленський.
Загалом, завдяки зусиллям українських дипломаторів і воєнних, з російської неволі вже повернулися 3956 осіб. З них 1358 — тільки в 2024 році.
Цього разу в рамках обміну звільнено:
- 87 військовослужбовців Збройних Сил України, серед яких 17 — представники територіальної оборони.
- 43 нацгвардійці, серед яких були бійці, що несли службу з охорони Чорнобильської АЕС.
- 33 прикордонники.
- 24 військовослужбовці Військово-Морських Сил України.
Також з полону повернулися двоє цивільних осіб.
Захисники, які потрапили в полон, служили на різних фронтах, включаючи Донецький, Луганський, Харківський, Запорізький і Херсонський напрямки. Крім того, серед звільнених є ті, хто потрапив у полон під час боїв за Маріуполь, острів Зміїний та на Курщині.
Чимало звільнених провели в російському полоні понад два з половиною роки, переживши не лише важкі умови утримання, але й постійні фізичні та моральні випробування. Серед них є бійці, які мають загострені хронічні захворювання, наслідки мінно-вибухових травм і важкі поранення, отримані під час виконання бойових завдань.
З 189 осіб, що повернулися, 173 — рядові та сержанти, 14 — офіцери. Багато з них вже мають досвід служби в умовах активних бойових дій, що свідчить про високий рівень підготовки українських сил і здатність ефективно виконувати завдання у найскладніших умовах.