Одні тернополяни скаржаться на спеку у квартирах, інші – на холод
«Доводиться відчиняти вікна»
У одних квартирах спекотно, аж доводиться вiдчиняти вiкна, у iнших – батареї ледь теплi або взагалi холоднi. У Тернополi розпочався опалювальний сезон, однак роботою централiзованого опалення задоволенi не всi. Проблеми з теплопостачанням тернополяни обговорюють у соцмережах.
Чому у одних квартирах холодно, а у iнших доводиться вiдчиняти вiкна через спеку? Куди скаржитися у таких випадках? – вiдповiдi на цi питання шукали журналiсти Терену.
Кiлька днiв як у мiстi включили опалення! Стало комфортнiше. Проте вiдчуття таке, що скоро знову доведеться «грiти вулицi мiста Тернополя». Я про те, що у зимовий перiод доведеться вiдчиняти вiкна для нормальної температури у домiвцi. А як справи iз опаленням у вашiй квартирi? – запитує у фейсбуцi Святослав Абрам’юк.
“Не хочемо платити за вивiтрене тепло”
У коментарях тернополяни описують рiзнi ситуацiї. У когось дома спекотно, доводиться вiдчиняти вiкна або ставити їх на мiкровентиляцiю.
Подивилася по вiкнах у будинку i зразу, видно в кого централiзоване опалення – вiкна вiдкритi, – пише Oleksandra Kozak.
Люди хвилюються за високi платiжки, якi прийдуть у кiнцi мiсяця. Мовляв, з таким опаленням – спекотно i у квартирi, i у рахунках.
Я люблю, коли тепло, але зараз занадто. Не хочу платити грошi за вивiтрене тепло, – зазначає Oksana Marynovych.
Iншi ж користувачi розповiдають, що у них батареї грiють слабо або взагалi опалення ще не увiмкнули.
Так, Лiлiя Майка пише, що у квартирi з централiзованим опаленням, де проживають її батьки, зараз +18, а взимку зазвичай ще холоднiше.
I в моїх батькiв в квартирi з ЦО батареї холоднющi. Щороку одне те ж: оплата по максимуму, а тепло – по мiнiмуму, – пише Неля Чухрай.
Тернополяни обурюються, чому так нерацiонально використовують енергоносiї у такий складний час, коли на всьому потрiбно економити. Також люди просять мiсцеву владу дати дозволи на iндопалення. Адже тодi кожен сам собi господар, може регулювати температуру повiтря у квартирi i не переплачувати зайвого.
Звертайтесь до жеку чи ОСББ
Як повiдомили у пресслужбi КП “Тернопiльмiськтеплокомуненерго”, теплоносiй подається вiдповiдно до температури зовнiшнього повiтря та затвердженого температурного графiка. Система автоматизована, а це означає, що коли за вiкном плюсова температура, то прилади обiгрiву не повиннi бути гарячими. Якщо прилади обiгрiву не працюють або ж, навпаки, надто гарячi, виникає необхiднiсть втручання у внутрiшньобудинковi мережi теплопостачання, вiдтак мешканцi повиннi звернутися у своє обслуговуюче пiдприємство (жек – ред.) або до голови ОСББ.
Найбiльш поширеною причиною вiдсутностi тепла у квартирi є заповiтренi батареї, але факторiв, що впливають на якiсть опалення у будинку, безлiч, наголошують у “Тернопiльмiськтеплокомуненерго”.
Найбiльше скарг iз багатоповерхiвок, де так звана «змiшана» система опалення – є i абоненти централiзованого опалення, а також є абоненти з автономним опаленням. Розбалансувати систему теплопостачання можуть i втручання мешканцiв у систему, коли тi проводять замiну приладiв обiгрiву, рушникосушок тощо у своїх квартирах. Тому при зверненнi у обслуговуюче пiдприємство необхiдно вказувати номер квартири, адже часто буває так, що тепло вiдсутнє у одному помешканню зi всього стояка, – радять у комунальному пiдприємствi.
Iнодi фахiвцi проводять розповiтрювання iз пiдвалу, а часом необхiдно для цього прийти у конкретне помешкання. Якщо мешканцi там вiдсутнi або ж не дають доступу до комунiкацiй, то вiд цього можуть потерпати усi сусiди. У пiдприємствi закликають не зволiкати, а повiдомляти про проблему за адресою – в обслуговуюче пiдприємство, а також сприяти роботi комунальникiв.
Якщо тепла немає у цiлому будинку або ж у кiлькох, то, ймовiрно, є якась аварiйна ситуацiя на котельнi. Про це завжди iнформують на сайтi teplo.te.ua або ж у системi Citybot, – зауважили у “Тернопiльмiськтеплокомуненерго”.
Нагадаємо, 4 листопада у Тернополi розпочався опалювальний сезон. Згiдно з опитуванням Терену у телеграмi, теплi батареї цього дня були не у всiх. З 296 людей, якi взяли участь у опитуваннi, теплi батареї були у 35%, холоднi – у 65.