Новий підвид ковіду зафіксували у сусідній з Тернопільщиною області
Підвид "Омікрону" під назвою "Пірола" виявили у 20-річного жителя Рівненщини
Кожна нова мутацiя призводить того, що вiрус ще швидше передається. У Рiвненськiй ОВА заявили, що на територiї їхньої областi було зафiксовано новий пiдвид ранiше поширеного коронавiрусу штаму Омiкрон, який називають “Арктур”. Вiн має незвичний симптом.
Проте державний санiтарний лiкар Iгор Кузiн в iнтерв’ю РБК-Україна зауважив, що на територiї Рiвненської областi був зареєстрований випадок нового субварiанту коронавiрусу варiанту “Омiкрон” пiд назвою “Пiрола”. I виявили його у 20-ти рiчної особи.
“Система епiдемiологiчного нагляду побудована так, що майже з кожної областi ми щотижня отримуємо певний набiр зразкiв вiд пацiєнтiв, що захворiли на будь-якi гострi респiраторнi iнфекцiї. Проводиться їхнє секвенування i ми iдентифiкуємо, який це конкретно штам”, — зауважив Кузiн.
Вiн додав, що робота, яка не зупинялась вiд початку широкомасштабної вiйни, дає можливiсть прогнозувати розвиток епiдемiчної ситуацiї. Цей тиждень вiдзначився появою вiрусу “Пiрола” на територiї України у Рiвненськiй областi.
“Але ми розумiємо, що “Пiрола”, “Ерiс” та всi iншi — це все вiдхилення вiд базової лiнiї “Омiкрону”. I всi цi штами мають певнi спiльнi характеристики. Вони полягають у тому, що кожна нова мутацiя призводить того, що вiрус ще швидше передається вiд людини до людини, йому ще бiльше вдається ховатись вiд iмунної вiдповiдi i все бiльше людей, якi пройшли навiть повний курс вакцинацiї мають ризик захворiти, але все одно в них зберiгається захисна дiя вакцини”, — додав головний державний санiтарний лiкар.
За його словами, люди, якi мають повний курс вакцинацiї, все одно переносять iнфекцiю або в легкiй формi, або не хворiють взагалi.
“Пiрола” i що про неї вiдомо
Pirola, новий субварiант вiрусу (BA.2.86), була зафiксована влiтку в Iзраїлi, потiм її виявили у США, Данiї та Великiй Британiї.
Клiнiчнi прояви субварiанта “Пiроли” такi ж, як i в iнших варiантах COVID-19, — нежить, пiдвищена температура, кашель, головний бiль, втома, втрата нюху або смаку, можливе подразнення очей i висип.
Що передувало
Голова Рiвненської ОВА Вiталiй Коваль повiдомив, що на територiї України було зафiксовано новий пiдвид ранiше поширеного коронавiрусу штаму Омiкрон, який називають “Арктур”.
“Арктур” супроводжується звичними клiнiчними проявами у пацiєнтiв, серед них — висока температура, кашель, бiль у горлi, м`язова слабкiсть.
“А також додає новий симптом — сверблячий кон’юнктивiт (рожеве око) без гною, але з вiдчуттям липкостi в очах”, — зауважив голова ОВА.
Зважаючи на небезпеку, яку несе цей вид коронавiрусу, Коваль закликає громадян вакцинуватись. Особливо тих, хто входить до вiкової категорiї 65+.
“Тим паче минулого тижня мали летальний випадок в Костопiльськiй громадi. Вакцини досi безоплатнi та у вiльному доступi”, — констатував вiн.