нову “фінансову піраміду” виявили на Тернопільщині
Бiльше 12 потерпiлих, якi втратили понад 200 тисяч гривень – наслiдки роботи чергової фiнансової пiрамiди. Кiберполiцейськi кажуть, що кiлькiсть жертв зростатиме, бо ще не всi зрозумiли, що потрапили на гачок аферистiв.
“Пiд виглядом україно-польсько-американського пiдприємства, яке здiйснює торгiвлю товарами, пропонувалося людям здiйснити iнвестицiю. Пiсля цього люди деякий час грошi отримували. Далi стартувала велика акцiя, де при внесеннi солiдної суми обiцявся великий прибуток. Далi вебресурс закрився”, – розповiдає старший iнспектор з особливих доручень вiддiлу протидiї кiберзлочинам в Тернопiльськiй областi Департаменту кiберполiцiї НПУ Роман Свiрський.
За словами кiберполiцейського, на початку весни соцмережами активно популяризувався пасивний вид заробiткiв. Заманювали людей до фiнансової пiрамiди рекламою та схвальними вiдгуками вiд вiдомих блогерiв та людей, якi вклали грошi в дану пiрамiду. Стати учасником пасивного заробiтку було просто. Додатковi грошi нараховувалися i за новоприбулих членiв пiрамiди, яких учасники бiзнесу залучили до справи.
“Ви реєструєте свiй фiнансовий кабiнет, далi бачите iнформацiю про iнвестицiї, обираєте свiй пакет та оплачуєте грошi на рахунок особи, яка переказує кошти у вiртуальнi. На сайтi був налаштований простий скрипт i люди бачили, що їм нараховуються грошi пiд виглядом торгiвлi товарами”.
Ще одна пастка, на яку повелися учасники фiнансової пiрамiди – це термiни вкладень. Чим довше грошi на рахунку, тим вищi виплати. Вивести кошти достроково було не можливо. Як результат – люди вклали солiднi суми на тривалий перiод i втратили все.
“Даний проект називається “хайп-проект”. Тобто – швидкий набiр користувачiв, швидка виплата, велика акцiя, а пiсля цього – закриття сайту. Деякi люди встигли вивести частину грошей, iншi – нi. Вони стали жертвами шахрайств”.
Як тiльки люди побачили, що їхнi вiртуальнi сторiнки iз заробiтком щезли, а сам сайт не працює, вони звернулися до полiцiї. Жертви махiнаторiв стали жителi з рiзних куточкiв України. Даний факт вирiшується питання про внесення даного факту до ЄРДР згiдно зi статтею 190 (шахрайство) ККУ. Встановлюватимуть кiберполiцейськi номери рахункiв та шляхи грошових переказiв.