Не обійшлось без журналістів: яму з відходами м’ясопереробного підприємства на Тернопільщині таки загорнули
Чи вирішили проблему після репортажу Суспільного?
В Острові Великоберезовицької громади на Тернопільщині після репортажу Суспільного прибрали джерело смороду. Рів, куди місцеве підприємство після забою тварин та переробки м’яса злило відходи, загорнули.
Про це повідомив один із жителів села Леонід Пилипчук.
8 травня жителі села розповіли кореспондентам Суспільного, що місцеве підприємство, яке займається забоєм тварин та переробкою м’яса, скидає виробничі відходи у силосні ями неподалік житлових будинків. Через це люди відчувають сморід.
Щоби з’ясувати ситуацію, Суспільне побувало на місці події.
Місцеві жителі показали силосні ями та розповіли про проблему.
Також кореспонденти поспілкувалися зі старостою села Богданом Хом’яком. Він показав документи про поводження з відходами виробництва, які на вимогу сільської ради надало підприємство. Чоловік тоді сказав, що вимагатимуть від власників вжити заходи і вирішити проблему.
З представником підприємства Олегом Чубатим спілкувалися телефоном. Він повідомив, що був у відрядженні. Пообіцяв, що протягом тижня проблему вирішать.
Сьогодні, 17 травня, Суспільне знову побувало на місці, куди скидали відходи з підприємства.
Леонід Пилипчук живе через дорогу від цього місця.
“Після нашого останнього репортажу про рів, канаву з мочарами, котрі смерділи, на сьогодні рів загорнули. Правда, місцями більше, місцями менше, але сам факт, що загорнули. Ми зараз перебуваємо біля того рову. Судячи з того, що відчуваємо носом, то смороду нема. Там далі ще один рів є, то там вони поки що нічого не робили. Там вони зливали раніше здоровенну машину смердючої рідини. На цей момент вони загорнули тільки ось цю жомову яму, котра була, як велике озеро”.
Один із співвласників підприємства Назар Рудакевич прокоментував ситуацію.
“Справді, у нас була одноразова проблема з тим, що ми вивезли каналізаційні відходи з цеху в зв’язку з тим, що не приїхала машина, яка нас обслуговує і забирає це. Була загроза затоплення самого цеху з виробництва. Тому змушені були таким чином кудись вивезти. У нас тут раніше була силосна яма і відходи ми одноразово злили в цю яму. Зараз яму засипали, її вже тут не буде”.