Насильство над людиною може бути не тільки фізичним, пояснили тернопільські правоохоронці
Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» триває на Тернопіллі. Це ― щорічний захід, покликаний привернути увагу до проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми і жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства, а також забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.
«Насилля ― це є умисні дії фізичного, сексуального, психологічного і економічного характеру. І про це наші громадяни повинні знати. Що, не тільки тоді потрібно звертатися на лінію 102, коли вже вас побили, але і коли відбуваються певні утиски вашого емоційного здоров’я, у матеріальній сфері», ― розповідає інспектор зі зв’язків із громадськістю Управління патрульної поліції Тернополя Олександра М’ялковська.
З кожним роком статистика щодо насильства у родинах зростає. При чому, у багатьох випадках жертви навіть не звертаються до правоохоронних органів за допомогою.
Так, на початок цього року в області було майже 2 тисячі осіб, які вчинили насильство у сім’ї. Та й наразі кількість порушників, серед яких є і жінки, практично не змінилась.
Тих, хто вчинив насильство у родині вдруге, направляють на корекційні програми.
Але є нюанс. Оскільки центрів, де надають такі послуги, у нашому краї лише 2 (у Тернополі і Чорткові), далеко не всі згодні витрачати кошти (якщо вони живуть досить далеко) і їхати туди.
Хоча, як зазначив тимчасово виконуючий обов’язки начальника відділу дільничних офіцерів поліції управління превентивної діяльності Головного управління національної поліції в області Василь Дідух, більшість тих, хто вчинив насилля щодо рідних і пройшов корекційну програму, до протиправного не повертаються.
Додамо, ще один такий центр планують відкрити у Кременці.
Нагадаємо, акція «16 днів проти насильства» триватиме у нашому краї до 10 грудня.