Найбільшому постачальнику Міноборони Ігорю Гринкевичу, його сину Роману та ще трьом керівникам підконтрольних їм компаній оголосили підозри
Ігорю Гринкевичу та його сину оголосили підозру в шахрайстві. Гринкевичу оберуть запобiжний захiд у справi про створення злочинної органiзацiї.
Найбiльшому постачальнику Мiноборони Iгорю Гринкевичу, його сину Роману Гринкевичу та ще трьом керiвникам пiдконтрольних їм компанiй, оголосили пiдозри. 18 сiчня обраkb запобiжний захiд Iгорю Гринкевичу, його сину Роману Гринкевичу та трьом керiвникам пiдконтрольних компанiй, яких пiдозрюють у створеннi та участi у злочиннiй органiзацiї.
Цю iнформацiю пiдтвердили джерела Суспiльного у правоохоронних органах.
Йдеться про справу щодо постачання товарiв для ЗСУ. Слiдчi головного управлiння ДБР встановили, що до виконання оборонних замовлень були залученi пiдконтрольнi бiзнесмену пiдприємства, якi ранiше займались будiвництвом та не мали належних виробничих, складських та iнших потужностей для виготовлення та зберiгання речового майна для потреб Мiнiстерства оборони України, що призвело до збиткiв та зривiв постачання.
“П’яти членам злочинної органiзацiї повiдомлено про пiдозру у створеннi та участi у злочиннiй органiзацiї та у заволодiннi чужим майном шляхом зловживання довiрою (шахрайство), вчиненому в умовах воєнного стану, в особливо великих розмiрах, злочинною органiзацiєю (ч. 5 ст. 190, ч. 1,2 ст. 255 КК України)”, — йдеться у повiдомленнi ДБР.
Пiдозрюваних затримали. Наразi вирiшується витання про обрання їм запобiжного заходу у виглядi тримання пiд вартою.
17 сiчня у Державному бюро розслiдувань повiдомили, що оголосили пiдозру “одному iз найбiльших постачальникiв Мiнiстерства оборони та членам злочинної органiзацiї, якi завдали державному бюджету України збиткiв на майже мiльярд гривень”.
“Пiдприємець створив злочинну органiзацiю для протиправного заволодiння бюджетними коштами. Вiн уклав договори з Мiнiстерством оборони України на постачання неякiсного вiйськового одягу. Зокрема, компанiї львiвського бiзнесмена уклали 23 договори на постачання Мiнiстерству оборони одягу на понад 1,5 млрд грн”, – йдеться у повiдомленнi.
Правоохоронцi встановили, що до виконання оборонних замовлень були залученi пiдконтрольнi львiвському бiзнесмену Iгорю Гринкевичу пiдприємства. Згiдно з проведеними експертизами, державi завдано шкоди на понад 934 мiльйони гривень.
П’яти членам злочинної органiзацiї повiдомлено про пiдозру у створеннi та участi у злочиннiй органiзацiї та у заволодiннi чужим майном шляхом зловживання довiрою (шахрайство), вчиненому в умовах воєнного стану, в особливо великих розмiрах, злочинною органiзацiєю (ч. 5 ст. 190, ч. 1,2 ст. 255 КК України). Їм загрожує покарання у виглядi позбавлення волi на строк до 12 рокiв з конфiскацiєю майна.
У Житомирi до 2023 року було зареєстровано ТОВ “Будiвельний альянс монтажпроект” — будiвельну фiрму сина Гринкевича, Романа. Ця фiрма також постачала одяг Мiнiстерству оборони, а за весь час своєї дiяльностi виграла в Житомирськiй областi близько двох десяткiв будiвельних тендерiв на загальну суму 210 мiльйонiв гривень.
Станом на 15 сiчня 2024 року у ТОВ “Будiвельний альянс монтажпроект” є один чинний договiр в Житомирськiй областi — на здiйснення авторського нагляду за роботами за проєктом: “Реконструкцiя майнового комплексу КНП “Житомирська обласна дитяча клiнiчна лiкарня”. Термiн дiї договору до 20.12.24. Про це повiдомила Житомирська ОВА у вiдповiдь на iнформацiйний запит Суспiльного.
“Пiдписання договору саме з цiєю органiзацiєю було зумовлено тим, що ТОВ “Будiвельний альянс монтажпроект” є розробником проєктної документацiї цього об’єкту будiвництва, а вiдповiдно до Постанови КМУ вiд 11.07.2007 №903 авторський нагляд може здiйснюватися лише автором проекту об’єкта архiтектури. Це унеможливлювало заключення договору з iншою органiзацiєю. Наразi опрацьовується можливiсть у законний спосiб змiнити компанiю, яка буде здiйснювати авторський нагляд за цим об’єктом будiвництва”, — йдеться у вiдповiдi.