На Тернопільщині зафіксовано два нові випадки лептоспірозу
На Тернопільщині зафіксовано нові випадки захворювання на лептоспіроз – небезпечну інфекційну хворобу, що передається через контакт із зараженою водою. За останній тиждень вересня 2024 року двоє жителів області захворіли на цю недугу, що викликало занепокоєння серед медичних фахівців та місцевого населення.
Нові випадки захворювання
23 вересня в Чортківському районі було зареєстровано перший випадок. Головна санітарна лікарка Тернопільщини Оксана Чайчук повідомила ZAXID.NET:
“Лікарі повідомили нам про випадок захворювання на лептоспіроз в Бучацькій територіальній громаді. Встановлено, що чоловік перед тим, як захворіти, займався риболовлею і допомагав по господарству”.
Того ж дня надійшло повідомлення про другий випадок – 17-річний юнак з Монастириської громади захворів під час навчання в Івано-Франківську. За словами Оксани Чайчук, “З його слів, він напередодні купався і ловив рибу в річці Золота Липа, яка протікає на території нашої області”.
Шляхи зараження та симптоми
Лептоспіроз спричиняється бактерією, яка потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше гризунів, але також може походити від худоби, собак та диких тварин. Зараження відбувається через:
- Контакт з зараженою водою
- Тріщини, порізи, рани на шкірі
- Слизові оболонки (очі, ніс, рот)
- Вживання зараженої їжі
Симптоми можуть проявитися від двох днів до чотирьох тижнів після зараження і варіюються від легких (головний біль, нудота, біль у литках) до серйозних (ураження нирок, печінки, менінгіт).
Поточна ситуація та застереження
Обидва нещодавно захворілі пацієнти перебувають у лікарнях у стані середньої важкості. 36-річний чоловік госпіталізований до обласного інфекційного відділення в Тернополі, а 17-річний юнак лікується в Івано-Франківську.
Варто зазначити, що тиждень перед тим був зареєстрований ще один випадок захворювання. 50-річний чоловік з Нагірянської громади Чортківського району захворів після купання у ставку села Мухавка.
Медики закликають населення бути обережними при контакті з водоймами, особливо під час риболовлі та купання. Рекомендується уникати контакту з водою у невідомих водоймах та дотримуватися правил гігієни після перебування на природі.