На Тернопільщині суд виніс вирок групі, яка виготовляла та збувала контрафактний алкоголь
Зборівський районний суд Тернопільської області виніс вирок чотирьом чоловікам, які організували підпільне виробництво та збут контрафактного алкоголю. Нелегальну продукцію виготовляли на території Тернопільщини та постачали, зокрема, на Львівщину.
Як встановлено у матеріалах справи, у березні 2025 року підсудні організували незаконне виробництво алкогольної продукції з використанням підроблених акцизних марок. До схеми був залучений ще один учасник, щодо якого провадження не відкривали у зв’язку з його смертю.
Зловмисники виготовляли сурогат алкоголю під виглядом відомих брендів, серед яких «Хлібний дар», «Козацька рада», «Калганоф», «Азнаурі» та інші. Один із учасників облаштував підпільний цех у підвалі власного будинку, де виготовляв суміш на основі етилового спирту. Інші займалися розливом продукції, маркуванням підробленими етикетками та акцизними марками.
Готову продукцію зберігали у складських приміщеннях, зокрема в гаражах медичних закладів на Тернопільщині. Звідти алкоголь розповсюджували по торговельних точках у різних регіонах.
Загалом, за даними слідства, було незаконно виготовлено та реалізовано близько 32 тисяч пляшок алкоголю на суму майже 2 млн грн.
Суд затвердив угоди про визнання винуватості. Організатор отримав 323 тис. грн штрафу та два роки іспитового строку. Ще двом учасникам призначено штрафи по 136 тис. грн, одному з них — також півтора року іспитового строку. Четвертий обвинувачений має сплатити 119 тис. грн штрафу.
Під час досудового розслідування фігуранти також перерахували 450 тис. грн на потреби Збройних сил України. Увесь вилучений контрафактний алкоголь підлягає знищенню.
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку.






