На Тернопільщині СБУ повідомила про підозру росіянці, яка передала окупантам понад 300 тонн допомоги
Слідчі Управління СБУ в Тернопільській області заочно повідомили про підозру 41-річній громадянці Росії, яку підозрюють у фінансуванні та матеріальному забезпеченні російських військових підрозділів, що ведуть бойові дії проти України.
За даними слідства, жителька російського міста Вологда з вересня 2022 року організувала систематичний збір коштів і майна для забезпечення військових формувань держави-агресора та налагодила регулярне постачання матеріальної допомоги на тимчасово окуповані території України.
Як повідомляють в СБУ, підозрювана забезпечувала:
- 98-му повітряно-десантну дивізію ЗС РФ — будівельними матеріалами для облаштування військових позицій;
- 69-ту гвардійську мотострілецьку дивізію — маскувальними сітками та продуктами харчування;
- 1486-й полк ЗС РФ — пальним, генераторами та обладнанням для електропостачання і зв’язку.
Крім цього, за версією слідства, жінка організовувала закупівлю та передачу російським військовим обладнання для управління безпілотниками, зокрема підсилювачів сигналу, кабелів, патч-антен, а також запчастин до броньованої техніки.
Правоохоронці задокументували передачу окупаційним військам понад 300 тонн різноманітного обладнання, будівельних матеріалів, пального, продуктів харчування та іншого майна.
На підставі зібраних доказів слідчі СБУ заочно повідомили жінці про підозру за частиною 3 статті 110-2 Кримінального кодексу України — фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України.
Оскільки підозрювана перебуває на території Російської Федерації, тривають заходи для її притягнення до кримінальної відповідальності.
Досудове розслідування здійснюють слідчі Управління СБУ в Тернопільській області за процесуального керівництва Тернопільської обласної прокуратури.






