На Тернопільщині реалізують важливий проєкт, який діятиме в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»
Уже діючі центри користуються значною популярністю серед місцевого населення.

У області буде створено мережу просторів психологічної допомоги та психосоціальної підтримки.
Проект вже погоджено Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України. Його реалізовуватимуть в Чортківській, Заліщицькій та Шумській територіальних громадах, розповіли у Тернопільській обласній державній адміністрації.
Збільшення кількості внутрішньо переміщених осіб, які втратили свої домівки через війну, а також зростання числа військовослужбовців, які перебувають у зоні бойових дій, їхніх родин, звільнених за станом здоров’я воїнів і сімей безвісти зниклих захисників — події, які зумовили створення подібних центрів та кабінетів. Усі ці групи населення потребують комплексної допомоги – інформаційної, консультаційної, психологічної та соціальної.
Відповідно у мережі просторів психологічної допомоги та психосоціальної підтримки будуть працювати психіатри та психологи, соціальні працівники, педагоги, сімейні лікарі, педіатри, які постійно підвищуватимуть свої знання та навички, задля ефективної роботи у своїй сфері.
Нагадаємо, Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», започаткована з ініціативи першої леді України Олени Зеленської, стартувала у 2023 році. Забезпечує програму Координаційний центр Кабінету міністрів України і Міністерство охорони здоров’я.
Станом на квітень 2024 року, за час дії цієї програми, на Тернопільщині відкрили 3 центри і 10 кабінетів ментального здоров’я.
Фото: ТОДА