На Тернопільщину переїхали майже 60 підприємств із зони бойових дій – як вони працюють
Про роботу релокованого бiзнесу на теренах краю розповiв голова Тернопiльської ОВА Володимир Труш
На Тернопiльщину переїхали майже 60 пiдприємств iз зони бойових дiй – як вони працюють, з якими проблемами зiткнулися – розповiв голова Тернопiльської ОВА.
“Працюють в рiзних сферах, починаючи вiд IТ-технологiй i закiнчуючи пакувальною тарою, рiзнi це i будiвельна галузь i IТ-шники, це люди, якi зараз беруть участь у нових стартапах, не тiльки українських, i на що їм видiляються кошти, це i виробництво продуктiв “Гуляй поле” переїхало до нас, – зауважив Володимир Труш. – Бiзнеси, якi заїжджали в область, вони є рiзними, i по об’єму, i по направленостi i по кiлькостi робочих мiсць. Але те, що воно дало плюс для областi, це так. Тому що 60 пiдприємств, якi сьогоднi зареєструвалися на територiї областi, бодай би кожне з них створило мiнiмальну кiлькiсть робочих мiсць – беремо iдеально – або ж самий iдеальний варiант 4-5 робочих мiсць – це 300 робочих мiсць, але насправдi створено набагато бiльше робочих мiсць. I другий такий аспект, будiвельний бiзнес коли приїхав чи виробництво продуктiв, примiром “Гуляй поле” – вони взяли своїх технологiв, своїх iнженерiв та їх сiм’ї, якi також переїхали на Тенопiльщину, i вони вже тут осiли, дiти пiшли в школу, i люди мають можливiсть працювати”.
Як наголосив очiльник краю, проблем з розмiщенням релокованого бiзнесу немає, є багато вiльних площ та земельних дiлянок i голови громад зацiкавленi, щоб бiзнес переїхав на територiю їхньої громади.
Натомiсть є проблема з робочою силою.
“Якщо примiром ми розiмуємо, що на Тернопiльщину переїхало 85 тисяч переселенцiв, то половина з них це дiти, – наголосив Володимир Труш. – Також може бути мама i троє дiтей, ми також розумiємо, що ця мама працювати не зможе, або ж це буде важко”.