На службу до школи: поліцейські охорони чергують у закладах освіти Тернополя
У шести закладах загальної середньої освiти, якi розташованi в центрi Тернополя, вiднедавна чергують полiцейськi охорони. Це пiлотний проєкт, що має на метi зробити освiтнє середовище для всiх учасникiв навчально-виховного процесу безпечним.
Пiдтримали iнiцiативу i в Тернопiльському академiчному лiцеї «Українська гiмназiя iменi Iвана Франка».
– У нашому закладi вже тиждень перебуває представник вiд полiцiї охорони, – розповiдає заступник директора Лариса Томашевська. – Це, на мою думку, дуже хороша i вдала iдея, адже ми живемо в непростий час, коли є загроза безпецi дiтей, загроза терактiв, замiнування школи. Тому дуже важливо, щоб у закладi була людина, яка знає, як правильно реагувати. Полiцейський потрiбний не лише у зв’язку з можливими терактами, а й для того, щоб дiти почували себе безпечнiше. Для того, щоб батьки знали, що їхнi дiти в безпецi. I ви знаєте, це якимось чином навiть дисциплiнує лiцеїстiв.
В умовах воєнного часу створення безпечного освiтнього середовища в закладах, що працюють в очному та змiшаному форматах, стало прiоритетом i освiтян, i полiцiї охорони. Полiцейський Управлiння полiцiї охорони в Тернопiльськiй областi Антон Забара каже, що вони, заступаючи на змiну, слiдкують за дотриманням правопорядку, контролюють учнiв пiд час перерв i здiйснюють контроль доступу в примiщення:
– Я тут для того, щоб стежити за дотриманням правопорядку i дбати про безпеку школярiв, учителiв i персоналу гiмназiї. Слiдкую, щоб до закладу не увiйшли стороннi й не принесли з собою небезпечних предметiв i речовин, спостерiгаю за школою через вiдеокамери в режимi онлайн, обходжу прилеглу територiю. Мiй обов’язок – не допустити загрози життю i здоров’ю дiтей та вчителiв або вчасно її виявити i нейтралiзувати.
Полiцейський спiлкується з дiтьми, вiдповiдає на їхнi запитання i таким чином формує позитивний iмiдж представникiв правоохоронних структур як гарантiв безпеки, фахiвцiв, якi щомитi готовi прийти на допомогу.
Таке нововведення подобається i вчителям, i батькам.
– Особисто я i як учитель, i як мама, i як заступник директора тiльки схвалюю таку iнiцiативу, – зазначає Лариса Томашевська. – Я тiльки за те, щоб це було не у виглядi експерименту, а на постiйнiй основi.
Загалом пiд вартою полiцiї охорони Тернопiльщини перебувають понад 550 закладiв освiти. Усi вони пiд’єднанi до головного пульта централiзованого спостереження. У разi надзвичайної ситуацiї хтось iз учасникiв навчально-виховного процесу може натиснути тривожну кнопку – i озброєнi правоохоронцi, отримавши сповiщення, прибудуть за кiлька хвилин.
Однак тривожна кнопка не має таких функцiй, як обхiд закладу, контроль доступу до нього, нагляд за учнями пiд час перерв. Кнопка не усмiхається, не вiдповiдає на запитання i з нею не цiкаво фотографуватися.
Управлiння полiцiї охорони
в Тернопiльськiй областi