На що звернути увагу при виборі зволожувача повітря: 5 головних критеріїв
Опалювальні прилади буквально випалюють повітря у квартирі, роблячи його сухим і небезпечним для здоров’я. Найпоширеніші наслідки низької вологості — головні болі, надмірна втомлюваність, знижена концентрація, пересушування шкіри та слизових оболонок, наслідком чого є зниження здатності організму протистояти вірусам та інфекціям. Найпростіший спосіб нормалізувати мікроклімат в оселі, тим самим захистивши здоров’я близьких, — скористатися зволожувачем повітря.
Популярний агрегатор цін MagaZilla (m.ua) дозволяє порівнювати характеристики та вартість більш ніж 400 моделей зволожувачів, представлених в десятках інтернет-магазинів України. За даними порталу, вартість пристроїв даної категорії стартує від 230 грн. Не така вже й висока плата за здоровий мікроклімат в оселі, чи не так?
Тип приладу
Найбільшою популярністю на ринку користуються ультразвукові зволожувачі повітря. Принцип їхньої роботи полягає в розпиленні крапель води в невеликий туман за допомогою пластини, що вібрує з високою частотою. Ультразвукові зволожувачі мають компактну конструкцію, вони прості в експлуатації, безпечні та практично безшумні. Єдиний нюанс — такі прилади вимагають використання очищеної води.
Парові зволожувачі повітря працюють шляхом нагрівання та випаровування води. Їхніми перевагами є універсальність, висока продуктивність, ефективність, а також невимогливість до якості води. Недоліки — вищий у порівнянні з ультразвуковими моделями рівень шуму та нагрівання пару.
Ще один різновид зволожувачів — водні. Вони забезпечують постійне змочування водою спеціального картриджа, внаслідок чого волога випаровується природним шляхом. Такий принцип роботи, по суті, нагадує розвішування білизни після прання. Недолік моделей водного типу — низька продуктивність: для досягнення бажаного рівня вологості може знадобитись навіть доба.
Площа
Для ефективного підтримання оптимальної вологості прилад повинен володіти достатньою продуктивністю. Тому для більшості моделей виробник вказує рекомендовану площу приміщення.
Місткість резервуара та витрата води
Від місткості резервуара та швидкості витрати води залежить, як часто вам доведеться доливати воду до зволожувача. Найпростіші бюджетні моделі мають резервуар ємністю від 100 мл до 500 мл, який вони спустошують за 3-6 годин. Ємність більш потужних зволожувачів може досягати 10 л, а продуктивність — 500 мл на годину і вище.
Управління
Найбільш практичними вважають зволожувачі з вбудованим гігростатом, що вимірюють та демонструють поточний рівень вологості повітря. Комфортну експлуатацію забезпечать регулятор потужності роботи або (що навіть краще) функція автоматичної підтримки вологості на заданому рівні.
Додаткові функції
До списку корисних опцій зволожувачів повітря також можна віднести:
- таймер автоматичного вимкнення;
- пульт дистанційного керування;
- функцію автоматичного вимкнення без води;
- вбудований іонізатор;
- режим обертання випарника для більш рівномірного зволоження всієї площі;
- верхній долив води (можливість поповнити ємність без відключення та відкриття приладу).