Михайло Ібрагімов: «Необхідно робити все, щоб автомобільних заправок та інших небезпечних об’єктів під вікнами тернополян не було»
З самого початку протестів жителів вулиці Морозенка проти зведення, хоч і на території Байковецької ОТГ, але безпосередньо під вікнами їхніх будиків автогазозаправної станції був і надалі залишається їхній обранець до місцевого самоврядування Михайло Ібрагімов. Ми попросили депутата Тернопільської міської ради розповісти про суть проблеми і його бачення її вирішення.
– Пане Михайле, коли виникла ця проблема і в чому її підґрунтя?
– Дане питання не виникло сьогодні, а ця проблема, починаючи з весни цього року активно обговорюється мешканцями будинків 1, 3, 5, що вулиці Морозенка. Вони обурені тим, що їм під вікнами зводять автогазозаправку. Вони не розуміють, чому небезпечний об’єкт аж V категорії складності перебуватиме лише в 37 метрах від будинку Морозенка, 1. Їх ніхто не поінформував, що це за заправка і яких наслідків може завдати її функціонування жителям мікрорайону “Аляска”. Зрозуміле їхнє справедливе обурення, бо вже перші дії забудовника були, делікатно кажучи, некоректними до тернополян. На інформаційному стенді (до речі він був розташований не з боку Тернополя, а з боку об’їзної дороги, а напередодні приїзду на об’єкт знімальної групи ТТБ забудовник чомусь стенд зняв і його досі не поновив) було зазначено, що це за межами населеного пункту, тобто десь далеко в полі. А насправді – у кількох метрах – перед вікнами тернополян.
– Якими були ваші дії щодо підтримки виборців з вулиці Морозенка?
– У першу чергу відповідно до їх звернень я, як представник місцевого самоврядування Тернополя у кінці травня в установленому порядку звернувся до Байковецького сільського голови Анатолія Кулика з аргументацією цієї проблеми та попросив, щоб наші сусіди дали належну оцінку цьому інциденту і по-друге, призупинили це будівництво. І 2 червня відбулося засідання спеціальної комісії, яка з’ясувала обставини виникнення інцинденту. Як виявилося, дозвіл на перепрофілювання земельної ділянки під будівництво автогазозаправки видали ще до того, як Байковецька громада була наділена повноваженнями стосовно цієї території. Оскільки ця ділянка перебувала, хоч і на території Шляхтинецької сільської ради, але поза межами її населеного пункту, то низку дозвільних документів її власнику видали в Тернопільській райдержадміністрації. І насамкінець, на підставі цього в лютому столичні органи Держгеокадастру надали власнику ділянки дозвіл на зведення об’єкта V категорії складності.
– За твердження жителів Морозенка, забудовник цієї автогазозаправки, – не перший її власник?
– Мене теж повідомили, що ця земельна ділянка опинилася вже у третього власника. До того ж є інформація, що цей або один із попередніх її власників, свого часу уже намагався поруч збудувати таку ж чи подібну заправку, але її будівництво призупинили. І зараз у мешканців вулиці Морозенка виникає запитання, чи це той же забудовник, якому не вдалося звести небезпечний об’єкт в іншому місці, то він прагне це зробити поруч з їхніми оселями.
– І ще ближче порівняно з попередньою ділянкою до житлового комплексу мікрорайону “Аляска”?
– Саме так. Звісно, що жителі сусіднідніх із цим об’єктом будинків категорично проти його зведення. І я як представник громади Тернополя доніс їхню позицію до очільника Байковецької громади. Щоб наші сусіди враховували інтереси тернополян, бо ці землі (які формально за межами їхніх населених пунктів) фактично на території нашого міста. Оскільки цей об’єкт розташований менш як за 15 метрів від дороги на вулиці Морозенка.
– Що Ви плануєте зробити надалі для вирішення цього складного питання?
– На жаль, після тривалої перерви забудовник відновив роботи і вже встановив у попередньо викопаний котлован бочку для наповнювання газу. Проте я сподіваюся, що спільно обома громадами ми зможемо його схаменутися. Я ініціюю зустріч жителів вулиці Морозенка разом із представниками місцевого самоврядування Тернополя за присутності голови Байковецької ОТГ та її депутатамии із забудовником. Щоб він роз’яснив (адже будівництво відбувається за зведеним ще торік парканом) ситуацію. Дальше будемо з’ясовувати і спільно знаходити шляхи вирішення проблеми. Наше нині завдання, щоб цей небезпечний об’єкт не стояв під вікнами тернополян.
– Як врегулювати інцидент, адже є чимало правових аспектів щодо зупинення будівництва автогазозаправки?
– Я розумію, що є правові питання щодо підприємця, тому що він зазнав відповідних витрат, здійснив оплату праці робітникам за виконані роботи. Але в будь-якому випадку пріорітетом має бути життя і здоров’я людей, їхній спокій і комфортні умови проживання. Тож, необхідно робити все, щоб автомобільних заправок та інших небезпечних об’єктів не лише під вікнами мешканців вулиці Морозенка, а й загалом усіх тернополян не було.
Спілкувався Олег ЛІВІНСЬКИЙ.
Тернопіль вечірній.