«Ми єдині, хто знімав художнє кіно в зоні бойових дій за 18 кілометрів від тимчасово окупованого Донецька» — режисер з Тернопільщини Михайло Ухман
Фільм «Шлях поколінь» режисера з Тернопільщини претендує на національну кінопремію «Золота Дзиґа». Про це розповіли на сторінці фільму в мережі.
Фільм «Шлях поколінь» режисера з Тернопільщини претендує на національну кінопремію «Золота Дзиґа». Про це розповіли на сторінці фільму в мережі.
25 березня на офіційному сайті було оголошено повний перелік претендентів на отримання нагороди.
До слова, у премії беруть участь 50 робіт. Серед них є 10 повнометражних ігрових, 12 повнометражних документальних, 14 короткометражних, 4 анімаційні фільми та 10 серіалів.
Голосування за номінантів буде тривати до 6 травня.
– Художній фільм – Шлях поколінь, претендент на одну із номінацій VIII Національної Кінопремії «Золота Дзиґа»! Дещо про зйомки фільму. Ми єдині, хто знімав художнє кіно в зоні бойових дій за 18 кілометрів від тимчасово окупованого Донецька. В зйомках фільму приймали бійці одного із розвідувальних батальйонів ЗСУ зі своєю технікою і зброєю. До речі – ці воїни досі на фронті і знищують ворога. Ми знімали без державної підтримки, лишень з допомогою меценатів, діаспори і небайдужих громадян. «Шлях поколінь» – уже зібрав в прокаті декілька мільйонів гривень на підтримку українських воїнів, – резюмував Михайло Ухман.
Номінанти «Золотої Дзиґи» у 21 номінації стануть відомі не пізніше 13 травня.
Імена переможців VIIІ Кінопремії будуть оголошені у червні 2024 року.
Довідково:
Події розгортаються у 2014 році на Донбасі. Назар з дружиною чекають на народження первістка. Аби врятуватися від бойових дій, які охоплюють одне за одним міста сходу України, вони тікають. Дорогою доводиться переночувати посеред лісу. Те, що Назар побачив уві сні, назавжди змінило його світогляд. Попри обіцянки бути завжди поряд з дружиною, він приймає рішення взяти до рук зброю та стати до лав захисників.
Драма та бойовик «Шлях поколінь» знята за сценарієм Михайла Ухмана – продюсера, режисера, журналіста та письменника. Починаючи з 2014 року він воював добровольцем у містах Піски та Мар’їнка. У той час у Михайла з’явилися ідеї щодо його майбутніх фільмів, документальних та ігрових. Зйомки цього проекту велися у 2020 році на Донеччині, неподалік лінії зіткнення, а також у Києві та на Волині. Під час фільмування використовували справжню військову техніку та зброю, а у кадрі, окрім акторів, з’являлися ветерани та військові, які сьогодні боронять Україну від російської навали.
Ухман Михайло Миколайович народився у селі Юстинівка, що на Тернопільщині – кінематогрофіст, воєнний журналіст, учасник війни російсько-Української війни. Лауреат обласної премії в галузі культури (2017). ГО «Народжені бурею» (2020).