Муки вибору: компаньйон для риболовлі та туризму або складний ніж на кожен день
Різноманітність видів ножів часто викликає в недосвідченого користувача збентеження. Чи можна знайти єдину модель, яка стане універсальною, або для кожної конкретної мети необхідний інструмент з вузькою спеціалізацією? Про те, які типи клинків представлені на сучасному ринку, читайте в статті.
Балісонг
Популярний складний ніж з незвичайним способом складання-розкладання відомий завдяки оригінальній конструкції. Інструмент з ручкою, що складається з двох половин, між якими ховається лезо, знають і під іншою назвою — «ніж-метелик».
Для розкриття клинка використовується інерційний метод. Досвідчена людина може відкрити балісонг помахом однієї руки. Таке вміння поклало початок цілому мистецтву швидкісного розкручування ножа, що пов’язане з виконанням складних трюків. Якщо ви вирішили освоїти майстерність фліппінга, знайти, вибрати та купити ніж-метелик можна в каталозі цін і описів товарів «Є-каталог».
Для риболовлі
Ножі для риболовлі поділяються на два основних види: універсальні інструменти для чищення луски та інших робіт, а також вироби з тонким лезом для обробки риби. Всі моделі цього типу відрізняються довжиною леза і формою. Ножі з широким лезом чудово підходять для обробки дерева, а з тонким — філейної нарізки улову, а також слайсерної нарізки м’ясних продуктів і сиру на імпровізованій похідній кухні.
Частою відмінною рисою ножів для риболовлі є яскрава ручка, виконана з легких неслизьких матеріалів. Вона може бути виготовлена з бука, який не боїться вологи, коркової деревини, нейлону, армованого скловолокна.
Для дайвінгу
Аквалангістам і нирцям не обійтися без спеціального ножа для дайвінгу. Вироби цього типу мають велику ручку з яскравими вставками для кращої видимості під водою та лезо, що часто оснащується пилкою і стропорізом. Наявність таких елементів пояснюється необхідністю розрізати рибальські сітки та мотузки.
Найчастіше ножі для дайвінгу доводиться використовувати як важіль або клин для копання. З цією необхідністю пов’язані ще дві відмінні риси інструменту — велика товщина та затуплене вістря леза.
Для постійного носіння
У цій категорії опинилися переважно невеликі ножі складної конструкції. Подібна структура помітно спрощує зберігання й перенесення інструменту, зводить до мінімуму небажаний контакт леза зі сторонніми предметами.
Моделі EDC мають невелику кількість додаткових інструментів, що включають пінцет, склобій, зубочистку та ін. Ножі для постійного носіння розраховані в основному на побутові ситуації в міських умовах, хоча також можуть бути корисними в туристичному поході.
Швейцарські ножі
Цей тип ножів можна віднести до мультифункціональних або туристичних інструментів. Спочатку вони використовувалися в армії, але тільки для побутових потреб. Характерна риса виробів — наявність двох і більше додаткових функцій. Деякі моделі поступаються мультіпулам тільки за рахунок різниці в конструкції. У компактному корпусі швейцарського ножа разом із лезом поміщаються штопор, ліхтарик, викрутки, ножиці, відкривачка для пляшок, напилок та інші інструменти. Сам клинок зрідка у довжину досягає 90 мм, хоча в продажу можна знайти ножі з лезами 95-100 мм.