Можливості переробки овочів і фруктів обговорили у Тернополі
Нідерландсько-український бізнес-форум, який триває на Тернопільщині, є добрим майданчиком для комунікації між бізнесом Тернопільської області та представниками голландських компаній. Основна тема для дискусій та обговорення – виробництво і переробка овочів, фруктів та ягід. Участь у форумі взяв також голова ОДА Степан Барна.
Він нагадав, що 15 червня в рамках голландської бізнес-місії PIB Biobased Energy Ukraine – консорціуму голландських компаній в Тернополі була можливість обговорити розвиток біоенергетики.
«Понад 90 учасників заходу дізналися про технології отримання енергії з відновлюваних джерел, про енергетичні культури, використання залишків сільськогосподарських культур для одержання енергії. А вже сьогодні, за участю експертів та представників бізнесу, ми обговорюємо можливості подальшої співпраці між Тернопільською областю та Голландією, зокрема в сфері переробки продукції ягідництва», – зазначив Степан Барна.
Власне, під час свого виступу він розповів гостям та учасникам форуму про пропозиції, які сьогодні має область для співпраці з потенційними інвесторами. Найважливішими є кілька напрямів – це сільське господарство, знову ж таки відновлювальна енергетика, міжнародна технічна допомога та наукова сфера.
У сільськогосподарській сфері, за словами голова ОДА, цікавить підтримка фермерів, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів в області, розробка і впровадження енергозберігаючих технологій, надання допомоги дрібним фермерам і їх кооперативних об’єднань у впровадженні екологічних технологій. У галузі відновлюваної енергетики – реалізація проектів та обмін інформацією щодо найкращих практик впровадження проектів із «зеленої» енергетики та механізмів їхнього фінансування, налагодження ділових зв’язків між українськими та нідерландськими компаніями для реалізації спільних інвестиційних проектів. Щодо реалізації проектів міжнародної технічної допомоги у різних напрямках, то це розвиток медицини в контексті медичної реформи, децентралізація, розвиток кооперації в сільській місцевості, соціальний розвиток сільських територій тощо. У науковій сфері цікавими є укладання угод між вищими навчальними закладами області, обмін студентами, учнями та викладачами.