Міська рада на Тернопільщині купувала військову амуніцію та генератори в будівельників
При цьому, працівники підтверджують, що робота муціципальних установ зупиняється на час відключення електроенергії. Адмін будівлі не підключені до резервного живлення.
У груднi 2022, Пiдгаєцька мiська рада закупила вiйськово-тактичної амунiцiї, на суму 300 тисяч гривень, разом з тим, на покупку генераторiв було витрачено близько 250 тисяч гривень.
Подiбнi витрати — вже цiлком звична ситуацiя, оскiльки вже майже рiк у країнi вiйна. Проте, закупляли цi речi, чомусь, у пiдприємцiв, профiль дiяльностi котрих, далекий вiд виготовлення та реалiзацiї вiйськової амунiцiї.
До прикладу, 125 комплектiв термо бiлизни, на суму 97 500 гривень, було придбано у Цiльке Тетяни Степанiвни з Iвано-Франкiвська. Пiдприємець Цiльке є учасником лише у 2 закупiвлях, якщо не враховувати Пiдгаєцьку мiську раду. Остання з яких вiдбулася у вереснi 2020 року, а саме — постачання матерiалiв для ремонту водопроводу вуличному комiтету «Джерельце» села Коржова. У 2017 роцi вищезгадана особа продавала водогоннi труби для Завадiвської сiльської ради.
Перейдемо до iншого випадку. Iндивiдуальне обмундирування, а саме: флiсовi куртки, флiсовi рукавицi, балаклави, купили у тернопiльського пiдприємця Шаргана Мирослава Iвановича. Сума складала 99 000 гривень. Це єдина операцiя продажу такого роду товарiв пiдприємцем у системi «Прозоро». Основний напрям комерцiйної дiяльностi Шаргана – покрiвельнi роботи та ремонт будiвель житлового i нежитлового призначення.
У Пiдгайцях з бюджету, на тактичнi берцi, було витрачено 99 200 гривень. Згiдно договору, копiї якого нам надали джерела з мiської ради, пiдприємець Биць Мирослав Федорович, до 31 грудня, мав доставити 62 пари тактичного взуття. Пiдприємець зареєструвався у вереснi 2022 року, та має лише 2 успiшнi закупiвлi у системi «Прозоро», одна з яких для Пiдгаєцької мiської ради.
Усi закупiвлi здiйснювалися на суму до 100 тисяч гривень, що дозволяє керiвництву громади самостiйно обирати в кого здiйснювати закупiвлю, оминаючи вiдкритi торги у системi «Прозоро». Чому саме цi пiдприємцi стали пiдрядниками Пiдгаєцької мiської ради, коли керiвництво громади вiддало в безоплатне користування комунальнi примiщення з погашенням комунальних витрат пiдприємствам котрi шиють вiйськовий одяг — розумного пояснення немає.
Станом на 20 сiчня 2023 року за iнформацiєю джерел з Пiдгаєцької мiської ради жодних товарiв не прийнято на баланс вiд продавцiв, хоча згiдно договорiв, усi товари мали бути доставленi до 31 грудня 2022 року.
У груднi 2022 року Пiдгаєцька мiська рада також закупила 4 генератори.
Один генератор, STALCO P-3087 8.7 kv, був придбаний для ЦНАПу, за 95 тисяч гривень. Ще два генератори PRAMAC PMI 2000, з рiзницею у 8 днiв, купили для комунального пiдприємства «Дорожнє», за 19 та 28 тисяч гривень вiдповiдно. Продавець цих генераторiв пiдприємець з Iвано- Франкiвська, основним видом дiяльностi котрого, є ремонт дорiг та будiвель.
Вiддiл культури, туризму, молодi та спорту Пiдгаєцької мiської ради купив один генератор, за 70 тисяч, у вже згаданої Цiльки Тетяни Степанiвни.
Два генератори, потужнiстю бiльше 15 кВт/годин, Пiдгаєцькiй громадi надали польськi волонтери ще на початку вiйни. У груднi 2022 року один з них офiцiйно поставили на баланс одного з комунальних пiдприємств. Доля iншого генератора невiдома.
При цьому, працiвники пiдтверджують, що робота муцiципальних установ зупиняється на час вiдключення електроенергiї. Адмiн будiвлi не пiдключенi до резервного живлення.
Арсен Верховiй