Мартою Картавенко назвали дівчинку, від якої у Тернополі в пологовому відмовилася мама
Хто обирає імена діткам, від яких вирішили відмовитися батьки? Чи є алгоритми та неминучі правилами, за котрими відбувається цей вибір, а також, хто затверджує остаточний варіант, про це дізналися журналісти.
Не так давно у тернопільському пологовому “Вікні життя” залишили двох дівчаток, а 18 липня новонароджену дівчинку породілля ледве не покинула прямо на вудиці посеред мікрорайону “БАМ”. Саме цю дитину тепер звати – Марта Картавенко.
Саме таке ім’я та прізвище було затверджено сьогодні (29 липня) на засіданні Тернопільського міськвиконкому. Його виконком присвоїв відповідно до “Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини”. Відповідно до положень цього документу, саме на виконавчий комітет накладається обов’язок вибору імен для залишених дітей.
У пункті 69 можна прочитати:
“Реєстрація народження підкинутої, знайденої дитини, особу якої встановлено, проводиться за місцем проживання її батьків або одного з них, а якщо місце проживання батьків невідоме — за місцем її виявлення”.
Також виконком повинен обрати прізвище та по батькові для діток. І у випадку, якщо дитина є підкинутою, і встановити осіб реальних батьків не вдається, то відповідні імена та прізвища фактично слід “вигадати”.
Дівчинці Марті Картавенко залишили прізвище її матері, адже правоохоронцям була відома особа останньої. Звісно, що після того, як дитину вдочерять, то вона найімовірніше отримає і нове прізвище, і також нове ім’я.
Дівчатка Марія Бандера та Оксанка Бандера, котрих залишили у “Вікні життя” навесні 2019 року, які народилися у “рік Бандери”, тому було обране це прізвище (так повідомили у виконкомі), вже вдочерили. Нагадуємо, що з охочих стати новими батьками для дівчаток “формувалася” черга. Оскільки Марію дуже швидко вдочерили, то і для дівчинки Оксани вирішили залишити це ж прізвище, як “щасливе”.