Лісівники разом з місцевими громадами рятують сотні гектарів самосійних лісів та земель під лісорозведення
Лісівники разом з місцевими громадами Буковини, Тернопільщини та Хмельниччини з початку року врятували вже 348 га самосійних лісів та земель під лісорозведення. Зараз вирішується доля ще 33 ділянок.
ДП “Ліси України” взяло на себе відповідальність за збереження самосійних лісів та «нічийних» земель.
Такі ділянки є у кожній громаді. Зазвичай вони захаращені і не охороняються. У результаті там з’являються стихійні сміттєзвалища, самовільні рубки і, найгірше, виникають пожежі, які несуть загрозу всьому лісовому фонду регіону.
Відповідальні громади Буковини, Тернопільщини та Хмельниччини, які у рамках міжнародної програми «Forest Recovery» підтримали передачу ділянок ДП «Ліси України», уже відчули позитивні зміни. Адже лісівники навели на цих землях порядок, десь уже ростуть нові ліси, а на більш людних територіях облаштували сучасні рекреаційні зони. Ми провели досить об’ємні і затратні роботи, однак це ніщо у порівнянні із сотнями гектарів врятованого лісу. Дякуємо кожній громаді, яка пішла нам на зустріч!
Лише від початку 2024 року до держлісфонду вдалося залучити 348 га нових територій
А загалом у ході проєкту «Forest Recovery» громади передали ДП «Ліси України» 381,7 га насаджень. Зараз на розгляді місцевих рад перебувають 33 клопотання від філій Подільського лісового офісу.
При цьому, є окремі громади, які без вартісних аргументів відмовляють лісівникам у передачі земель або взагалі не надають відповіді на клопотання. Серед них Підгаєцька міська рада, Нараєвська сільська рада, Мельнице-Подільська селищна рада Тернопільської області, Смотрицька селищна рада Хмельницької області. У свою чергу ми продовжують комунікацію з органами місцевого самоврядування і сподіваємося, що депутати врешті змінять своє відношення до цієї надважливої процедури з порятунку лісу. Очікуємо схвальних рішень.
На фото – ще одна із таких ділянок. Майже 40 га березово-соснового лісу (так-так, справжнього повноцінного лісу) простягнулися на околицях Маківської громади Хмельницької області. У 2005 році дерева висадили місцеві лісівники, однак тоді через паперову тяганину виникла проблема із оформленням правовстановлюючих документів. Відтак ліс залишився у межах села. За останні 2 роки лісівники вже чотири рази зверталися із клопотаннями до голови та депутатів Маківської сільської ради, втім раз у раз отримували відмови. Від таких затягувань у першу чергу страждають молоді берези та сосни.
«Тут негайно потрібно проводити лісогосподарські заходи, робити розрідження насаджень. Адже через відсутність належного догляду молоді дерева починають всихати і обвалюватися. Завдяки грамотному підходу стан дерев можна значно покращити», – каже головний лісничий філії «Кам’янець-Подільське лісове господарство» Олександр Шевчук.
Ба більше, на цій ділянці уже двічі виникали займання. Звісно ж, лісівники допомагали їх ліквідувати. Втім аби повністю захисти цей ліс від вогню, потрібно провести цілий комплекс протипожежних заходів, зокрема облаштувати мінералізовані смуги та під’їзди до водойм. Це зможе забезпечити лісова філія.
Лісівники продовжують нагадувати громадам про важливість проєкту «Forest Recovery»
Налагоджуємо співпрацю та сподіваємося на підтримку місцевої влади, адже від цього залежить безцінне лісове багатство нашої країни.