Лев XIV: що відомо про нового Папу Римського Роберта Превоста
Кардинали обрали нового понтифіка – ним став 69-річний американець Роберт Френсіс Превост. Він узяв ім’я Лев XIV і став першим Папою Римським із США.

8 травня над Сикстинською капелою з’явився білий дим — знак того, що кардинали обрали нового Папу. Це сталося вже на другий день, з третьої спроби конклаву. Новообраний понтифік — Роберт Превост — погодився прийняти служіння та з’явився на балконі собору Святого Петра, де вперше звернувся до вірян як Лев XIV.
Хто такий Роберт Превост
Народився у Чикаго 14 вересня 1955 року в родині з французько-італійським корінням. Має диплом математика, але ще у молодості вирішив стати священником і приєднався до ордену августинців. Довгі роки провів на місіях у Перу, де займався пастирською, викладацькою та управлінською роботою.
Згодом став єпископом Чиклайо, а з 2023 року очолював Дикастерію у справах єпископів у Ватикані. У 2025 році Папа Франциск зробив його кардиналом-єпископом.
Лев XIV — ім’я з історією
Ім’я Лев XIV не обирали понад століття. Попередній Папа з таким ім’ям — Лев XIII — відомий як реформатор і захисник соціальної справедливості. Його також пов’язують із прихильною позицією до українських греко-католиків.
Перші слова нового Папи, з якими він звернувся до загалу
— Це мир Христа Воскреслого… Бог любить усіх нас, без жодних умов, — сказав Папа Лев XIV під час свого першого звернення.
Він також процитував святого Августина: «З вами я християнин, а для вас — єпископ», наголосивши на спільності між духовенством і вірянами.
Його єпископський девіз – «In Illo uno unum», слова, які святий Августин виголосив у проповіді «Коментар на 127-й псалом», щоб пояснити, що «хоча нас, християн, багато, в єдиному Христі ми єдині».
Реакція світу
Обрання американця понтифіком викликало широкий резонанс. Президент США Дональд Трамп назвав це «великою честю для країни» та заявив, що чекає на особисту зустріч з Левом XIV.
Зокрема, українські католицькі єпископи висловили підтримку й надію, що новий Папа стане моральним орієнтиром у часи світових криз.
Фото: Vatican Media