Трейдинг: що це, як навчитися та заробляти

Напевно, немає такої людини, яка б не чула про трейдинг. Останні декілька років він постійно знаходиться на слуху через те, що багато хто займається ним та отримує значний додатковий прибуток. У цій статті ми вирішили розібратися з тим, що таке трейдинг, як можна торгувати на біржах та як отримати прибуток при мінімальних вкладеннях.
Отже, трейдингом називається процес торгівлі різними активами. Основна ціль — отримання прибутку. Активи можуть бути досить різними — акції та інші цінні папери, метали, валюти, криптовалюти тощо. Спрощенно процес виглядає наступним чином: ви купуєте акції коли вони дешевшають, а потім через деякий час продаєте та отримуєте прибуток. У трейдингу існує безліч стратегій и підходів, але всі вони направлені на те, щоб заробити.
Трейдер чи інвестор: основні тези
Якщо ви ніколи не торгували на біржах і не розумієте, як це працює, варто пройти навчання трейдингу в спеціальному навчальному закладі. Це допоможе вам зрозуміти базові принципи та поняття, дізнатися, які стратегії існують, а також розібратися з тим, як заробляти. Можна, звичайно, навчитися цього й самостійно, але ви витратите багато часу на пошук корисної інформації та припуститеся помилок, як і всі новачки.
Далі давайте розберемося з тим, хто може торгувати на біржі. Це можуть бути різні люди, і треба розуміти їх ролі:
- Трейдер. Це звичайна людина, яка купує та продає різноманітні активи, робить заявки та закриває позиції. Вона розробляє власні стратегії чи користується вже існуючими. У більшості випадків трейдер працює сам на себе, але деколи може брати у роботу клієнтів. Головна особливість цих людей у тому, до вони торгують на постійній основі, тобто заключають угоди фактично кожного дня. Вони спекулюють валютами чи цінними паперами, отримуючи постійний прибуток.
- Брокер. Цим терміном називають учасника ринку, який є своєрідним посередником між біржею та трейдерами. Брокер являється юридичною особою та має відповідні ліцензії, які дозволяють йому виконувати його функції.
- Інвестор. Це людина, яка працює на біржі самостійно або через трейдера, якому довіряє. При цьому вона не проводить угоди на постійній основі, а вкладає гроші у активи з ціллю отримати високий прибуток у довгостроковій перспективі.
Тобто інвестор і трейдер дуже схожі по ролях, але при цьому вони відрізняються за принципами функціонування. Трейдер дуже активно торгує (може заключати декілька угод на день) та отримує прибуток завдяки короткостроковій спекуляції активами. У інвестора ситуація дещо інша. Він не контролює курси на постійній основі, а просто купляє цікавий актив та чекає, поки він значно зросте в ціні, після чого продає його та отримує прибуток.
Дізнатися детальніше про те, як можна заробити на трейдингу чи інвестуванні, ви зможете зі спеціалізованих книг або в Біржовому університеті (він доступний за посиланням https://buniversity.com.ua/). Дотримуйтеся вибраної стратегії, і ви зможете примножити свій капітал.
Що треба знати
Для того, щоб почати успішно торгувати, вам варто:
- Працювати лише на перевірених платформах, бажано міжнародних. Вони, як правило, захищені, у разі виникнення якихось проблем повернуть вам активи. Не варто працювати з різними брокерами, поки не зрозумієте базові принципи.
- Прагніть працювати з перевіреними активами. Не варто вкладатися у щось маловідоме, різні стартапи від невідомих осіб, високоризикові акції тощо. Такі проєкти можуть «вистрілити», але найчастіше вони є скамом та зникають за кілька днів.
- Вкладайте лише ті гроші, які не шкода втратити. Не беріть кредити та не продавайте нерухомість, щоб почати торгувати. Це можна зробити навіть зі 100 доларами.
- Намагайтеся купувати та продавати з урахуванням трендів. Завдяки цьому ви зможете отримати максимальний прибуток.
- Поки ви не розібралися ринком, не торгуйте з маржею (кредитним плечем). Цей інструмент найбільше підходить для професіоналів. Пам’ятайте, що ви можете втратити все одночасно.
- Намагайтеся бути максимально дисциплінованими та не піддаватися емоціям. Це важливі навички успішного трейдера. Дуже часто люди піддаються паніці та зливають активи під час падінь, хоча в тому разі, якщо трохи почекати, можна не просто відновити втрати, а й заробити.
- Складіть конкретний план і дійте згідно з ним. Не відхиляйтеся від написаного, навіть якщо вам здається, що можна заробити на якихось позиціях більше.
Також варто розібратися з тим, що таке технічний аналіз та як він працює. Завжди слідкуйте за індикаторами, аналізуйте тренди та сигнали, і ви зможете отримувати стабільний прибуток. Намагайтеся диверсифікувати свої активи: вкладайтеся в різні валюти та напрями (наприклад, в акції, нерухомість, облігації тощо). Головне, починайте з деморахунку. Саме на ньому ви зможете розібратися з тим, як усе працює, як торгувати, як будувати стратегії та плани.