Кого торкнуться обмеження банківських переказів та які ліміти буде встановлено
НБУ хоче обмежити операції і встановити ліміти. До вхідних транзакцій ці зміни не застосовуватимуться.
Національний банк України готує проєкт рішення щодо обмеження карткових переказів і запровадження граничних лімітів переказу грошей з картки на картку між фізособами.
Про це представників медіа повідомили у четвер, 23 травня, передає LIGA.net.
НБУ має намір встановити ліміти на переказ коштів – вихідні P2P-перекази до 100 тис грн та 30 операцій на місяць для одного рахунку
Обмеження з переказу коштів, яке буде базуватись на квітневому рішенні РНБО щодо протидії нелегальному гральному бізнесу, мають намір впровадити впродовж місяця.
Заступник голови НБУ Дмитро Олійник зазначає:
– Зараз розглядається можливість впровадити рамки для вихідних P2P-переказів з рахунків фізосіб в 100 тис грн на місяць та обмежити кількість таких переказів 30 впродовж місяця.
Він також каже, за попередніми розрахунками, 95% клієнтів банків цих обмежень навіть не помітять.
– Натомість проводити тіньові платежі зловмисникам, які користуються картками фізосіб для, наприклад, несплати податків та злочинної діяльності, стане складніше і дорожче, – повідомив Олійник.
Волонтерам нічого боятися
Обмежувати вхідні транзакції не планують, оскільки немає сети ускладнювати діяльність, наприклад, волонтерам. Також за наявності підстав та підтверджень ліміти, як виключення, можуть і збільшувати.
Нововведення мають стати на заваді тіньовим переказам
У НБУ кажуть, такі обмеження є потребою у протидії тіньовим переказам, які можуть становити мільярди гривень.
Водночас використовуються картки фізосіб, які свідомо надають зловмисникам свої персональні дані для цього. Потім через картки пенсіонерів чи студентів з місячним доходом у кілька тисяч гривень можуть проводити нехарактерні платіжні операції на мільйони гривень за день.
Через недобросовісних клієнтів фінустанов змін зазнає і держбюджет
Із посиланням на оцінки аналітиків CASE Україна, в НБУ повідомили, що держава втрачає орієнтовно не менше 100 млрд грн на рік через схеми з ПДВ, контрафакт, сірий ринок підакцизних товарів, заробітні плати «у конвертах» тощо.
У перспективі після зміни законодавства можливе створення реєстрів карток, які використовували для масових переказів і залучали у шахрайські схеми.
Також у межах протидії тіньовим платежам регулятор планує ввести для фінкомпаній вимоги щодо наявності уставного капіталу, який буде прив’язаний до відсотків операцій від суми платежів.