Клуб любителів вінілу з’явився у Тернополі
Вперше у нашому місті створили незвичайний клуб, де збираються поціновувачі вінілових платівок і доброї музики.
У Тернополі створено клуб любителів вінілових платівок, який налічує 15 учасників. Це музиканти і тернополяни, які колекціонують платівки. Серед них — гітарист, учасник музичного гурту «Los Colorados» Ростислав Фук. Він знає як правильно доглядати за старими платівками та як очистити їх від пилу.
Про це Суспільному повідомив співорганізатор клубу Ігор Леткий.
У клубі можна послухати старі платівки або принести свої. Тут їх очищують від пилу та плям. Перед миттям Ростислав оглядає платівку.
– Стан платівки хороший, її треба повитирати, помити, бо пилюка псує звук, – коментує учасник клубу любителів вінілу Ростислав Фук.
Для очищення він використовує антистатичну щітку. Далі кладе платівку у місткість з водою та спеціальним засобом для миття.
– Ні в якому випадку не можна брати воду з крана, тільки дистильовану. В цьому басейні є теж щіточки, які вже в воді безпосередньо, ми повертаємо платівку і вони вичищають її, – пояснює Ростислав.
Після цього платівку слід відправити в ультразвукову мийку.
– Мийка робить всю роботу. Вибираємо режим, а платівка вже чиститься, – додає чоловік.
Миття однієї платівки триває 20 хвилин. Зберігати її після цього потрібно в антистатичному пакеті. Ростислав розповідає, що за три роки зібрав власну колекцію зі 120 вінілових платівок — це рок, джаз та класика.
– Найбільше ціниться першопрес — платівка, яка була випущена в тому ж році, що й вийшов альбом. Наприклад, в мене найстаріша платівка, це «Black sabbath» 1973 року, – каже музикант.
Ростислав має платівки зірок світової класики року «Pink Floyd», «Queen». З українських виконавців — «Тріо Мареничів».
Багато платівок придбав на барахолках, деякі йому подарували.
– Мій колега Руслан, який зараз служить, дав мені «Кобзу». Це вусатий фанк 70-х. Це теж дуже рідкісна платівка, – ділиться поціновувач.
Українські музиканти зараз якщо й видають платівки, то невеликими тиражами.
– Наприклад, «Онуку» можна за 13 тисяч гривень купити. Є платівка підписана учасниками гурту «Друга ріка». Концерт в Польщі був. Зараз це знов стало в тренді.
До речі, цікаво те, що платівки в Україні не виготовляють, лише за кордоном.
– Є всього кілька заводів в Європі. Знаю, що виготовляє платівки Німеччина, Чехія. І це дуже затратно по часу. Дуже велика черга. А це, фактично, аналоговий процес, воно пресує кожну платівку індивідуально. Тому треба чекати, 2 роки дехто чекає на платівку. Мені, як музиканту, подобається правильний звук, якісний звук. Платівка дає якусь таку частоту, от вона заповнює, як дим, як газом кімнату, – каже Ростислав Фук.
Клуб любителів вінілових платівок створили три місяці тому. Про це розповів співорганізатор Ігор Леткий. Клуб об’єднав музикантів, митців і любителів музики – загалом є 15 учасників.
– Взагалі, культура прослуховування музики з вінілів вона вже давно була актуальна. У світі це все давно відродилося, люди купують собі програвачі, платівки. Цього дуже бракувало, мені і друзям. Через друзів і почав створюватися такий клуб, – ділиться співорганізатор клубу Ігор.
У клубі планують організовувати концерти і творчі зустрічі.