Кінезіотейпування в повсякденному житті: як позбутися болю у м’язах порадили краянам
Методика кінезіотейпування набуває все більшої популярності в Україні. Якщо спочатку секретами ефективності кольорової стрічки володіли лише спортсмени, фахівці фізичної реабілітації і лікарі, то зараз ця інноваційна методика все частіше використовується і в повсякденному житті.
В сучасному динамічному житті чи не кожній людині доводилося відчувати надокучливий біль у спині, займаючись хатніми справами, пораючись на присадибній ділянці, або ж перебуваючи у такому особливому для кожної жінки стані, як поява на світ малюка. А такі фактори, як малорухливий спосіб життя, порушення обміну речовин чи, навпаки, надто активний спосіб життя і спортивні травми часто спричиняють остеохондроз, болі в спині, шиї, попереку. Саме ці захворювання є однією із найбільш поширених проблем зі здоров`ям у XXI столітті.
У чому ж секрет кінезіотейпування?
З першого погляду в простий метод кінезіотейпування закладено глибоку сутність, що ґрунтується на всебічному вивченні японським хіропрактиком Кензо Касе всіх процесів, які відбуваються в пошкоджених м’язових тканинах. В травмованому м’язі виникає запалення і набряк, що призводить до стиснення – зменшення простору між м’язом та шкірою. В результаті погіршується відтік лімфатичної рідини, без якого виведення продуктів розпаду уражених тканин ускладнюється. Таке стиснення, впливаючи на шкірні больові рецептори, спричиняє виникнення відповідного відчуття у мозку. Доктор Кензо запропонував накладати тейпи на попередньо розтягнуті ушкоджені м’язи і шкіру. Еластичний кінезіотейп змушує м’язи і зв’язки скоротитися і повернутися у вихідне положення, внаслідок чого відбувається формування шкірних складок.
Підняття шкіри над м’язами та зв’язками створює додатковий внутрішньо тканинний простір, що в свою чергу стимулює покращення лімфодренажу і знижує больові відчуття. Варто додати, що правильно накладений тейп є невідчутним на шкірі та не викликає дискомфорту!
Під дією кінезіотейпу відбувається стимуляція тактильних і механорецепторів шкіри, відбувається зміна рухового стереотипу, що «змушує» м’яз працювати правильно. Крім цього відбувається зменшення внутрішньо тканинного тиску в пошкодженій ділянці. Як наслідок такого впливу, зменшується біль, покращується мікроциркуляція, посилюється лімфо відтік, що сприяє зменшенню набряку в травмованій ділянці.
Що робить кінезіотейп?
- Кінезіотейп надає підтримку і стабільність у суглобах та м`язах, при цьому не перешкоджаючи рухові суглобів і не знижуючи діапазон руху;
- Розслабляє напружені м`язи;
- Прискорює зниження набряків і синців;
- Зменшує втому в м`язах;
- Запобігає перенапруженню та повторному травмуванню пошкодженого м`яза;
- Виправляє біомеханічні проблеми постави.
Перевагою методу кінезіотейпування є те, що він ґрунтується на природному процесі «зцілення» за рахунок активації самовідновних можливостей організму. Ефективність методу проявляється шляхом активації механізмів нервової, кровоносної та лімфатичної систем.
Кінезіотейпування допомагає подолати остеохондроз тому що:
- Покращує крово- та лімфо обіг;
- Усуває гострий та хронічний біль;
- Знижує запалення;
- Відновлює силу ослаблених чи травмованих м`язів;
- Покращує рухливість та гнучкість пошкодженої ділянки.
До основних показань застосування кінезіотейпування належать:
- Травми опорно – рухового апарату
- Спортивні та побутові травми м’язів
- Розтягнення м’язів
- Наслідки ортопедичних операцій
- Порушення постави, сколіоз
- Артрози, артрити
- Захворювання хребта
- Паралічі;
- Міофасциальний синдром
- Компресійно-ішемічні нейропатії
- Плоскостопість та інші деформації стоп
- Болі в суглобах
- Забої
До основних протипоказань застосування кінезіотейпування належать:
- Онкологічні захворювання
- Відкриті рани
- Трофічні виразки, екзема
Варто додати, що кінезіологічне тейпування сприяє схудненню та підтримці гарної фізичної форми адже:
- Зменшує больовий синдром в м`язах, отже, дає можливість тренуватись довше, збільшуючи витривалість під час інтенсивних занять спортом;
- Нормалізує функціонування лімфатичної системи, тому що саме зайва рідина в тканинах становить певний відсоток маси тіла;
- Прискорює кровообіг, що сприяє насиченню тканин киснем, який бере участь у спалюванні жирів.
Як наслідок, із застосуванням кінезіотейпу можна збільшити фізичні навантаження, відбувається процес значної втрати калорій. Це призводить до зниження ваги, а не м’язової маси, а ось жирові запаси поступово витрачаються. Окрім цього, інноваційна методика є не медикаментозною, тож не має побічних ефектів і є абсолютно безболісною.
Лікувальні властивості кінезіотейпу вже допомагають лікарям успішно долати на ранніх стадіях такі важкі захворювання, як ДЦП, наслідки інсульту.
Кінезіотейпу довіряють зірки світового спорту – футболіст Девід Бекхем, велоспортсмен Ленс Армстронг та багато інших людей вже оцінили деталі, які формують успіх. Євген Коноплянка, гравець збірної України, регулярно застосовує кінезіотейп і останнім часом не провів жодного матчу без смужок кольорової стрічки на попереку.
Варто пам`ятати, що ефективність кінезіотейпу залежить від правильності накладення стрічки, тому перед застосуванням варто звернутися до фахівця в галузі кінезіотейпування. Лише професійний підхід забезпечує найкращий результат. Будьте першими завжди і всюди, бережіть своє здоров`я і подбайте про тих, кого любите.
Автор Ігор Зінчук