Кількість аварій на дорогах Тернопільщини росте: як повинен поводитись водій, якщо раптом потрапив в ДТП
За добу 8 серпня на Тернопільщині трапилось 12 аварій
За добу 8 серпня в Тернопiльськiй областi сталося 12 дорожньо-транспортних пригод, повiдомляє патрульна полiцiя областi. Серед них:
- у 6-ти випадках водiї дiйшли згоди та скористалися правом на складання європротоколу;
- у 3-х ДТП винуватцi втекли, тому iнспектори будуть встановлювати їх особи й запрошувати до управлiння патрульної полiцiї для складання вiдповiдних матерiалiв;
- у 1-й аварiї патрульнi склали на винуватця протокол за ст. 124 КУпАП (Порушення правил, що спричинило ДТП), рiшення прийматиме суд.
- двi автопригоди, на жаль, сталися з потерпiлими. Обставини з’ясовуватиме слiдчий по ДТП.
Шановнi водiї, пiд час руху будьте максимально уважнi та обережнi, дотримуйтесь безпечної дистанцiї, в жодному разi не перевищуйте швидкiсть та утримуйтесь вiд ризикованих маневрувань.
З повагою ставтесь до iнших учасникiв дорожнього руху, а у разi виникнення непередбачуваних ситуацiй — звертайтесь на лiнiю 102!
Слiд зазначити, що за добу 2 серпня патрульна полiцiя зафiксувала 10 випадкiв дорожньо-транспортних пригод.
Як поводитись водiю, якщо трапилась ДТП
Бiльшiсть водiїв швидко втрачають самовладання, потрапивши в аварiю, а так робити категорично не можна. Залиште панiку. Важливо дiяти за чiтким алгоритмом, а вiн завжди один:
- Увiмкнiть аварiйну сигналiзацiю i встановiть знак аварiйної зупинки.
- Викличте службу швидкої допомоги, якщо є така необхiднiсть.
- Зв’яжiться з дорожньо-транспортною службою i викличте її на мiсце подiї.
- Зв’яжiться зi страховою компанiєю, щоб вiдразу зафiксувати страховий випадок. Це допоможе потiм отримати виплати.
- Нiчого не чiпайте i не рухайте до приїзду дорожньо-патрульної служби. Кожна дрiбниця — це речовий доказ, який допоможе вiдновити картину подiї.
- Не покидайте мiсце подiї до прибуття дорожньо-патрульної служби. Це загрожує штрафом i навiть позбавленням водiйського посвiдчення.
- Не погоджуйтеся на пропозицiї домовитися на мiсцi без реєстрацiї ДТП. У разi чого так ви позбудетеся всiх доказiв, що ви не виннi в ситуацiї, що виникла. Бiльш того, ви нiчого не доведете навiть якщо потiм на вас несподiвано прийде повiстка за те, що ви втекли з мiсця аварiї.
- Пiсля виклику патрульної служби подбайте про наявнiсть свiдкiв. Наприклад, якщо iнший водiй порушив правила i проїхав не на те свiтло свiтлофора, це зможуть пiдтвердити тiльки очевидцi. По можливостi запишiть їх данi, телефони або номера машин.
- Навiть якщо патрульну службу доводиться довго чекати, зберiгайте самовладання. Важливо спокiйно i чiтко пояснити, що сталося. Емоцiйнi сплески тут не допоможуть, а можуть зiграти ще й проти вас.
- Стежте, щоб представники дорожньо-патрульної служби внесли в схему подiї всi свiдчення i речовi докази. Важливо, щоб ця описова схема була максимально повною. Це той самий документ, згiдно з яким ви зможете довести свою правоту експертам.
- Якщо ви вважаєте, що одна з причин аварiї – дефекти дорожнього покриття або iншi несприятливi умови, це теж потрiбно зафiксувати. Згодом з цим документом можна буде пред’явити претензiї дорожнiм службам, щоб ситуацiя не повторювалася. Або ж довести свою невиннiсть, якщо аварiя сталася з вини зовнiшнiх обставин.
- Якщо спiвробiтники страхової компанiї теж проводять свої замiри, простежте, щоб у всiх експертiв збiгалися данi.
- На мiсцi ДТП завжди складається протокол. Його заповнюють обидвi сторони. Саме в цьому документi постраждалi можуть викласти свою версiю подiй. При наявностi свiдкiв вони теж пiдписують протокол. Водiй може вiдмовитися вiд пiдписання, але для цього потрiбно письмово вказати причини вiдмови.