Кіберполіція заблокувала телеграм-канал, завдяки якому вимагали гроші за видалення образливого контенту
Як розпізнати кібернасильство і захистити себе в цифровому середовищі: ключові поради для кожного.
Кібернасильство — серйозна загроза для безпеки в онлайн-середовищі. Як розпізнати кібербулінг, секстинг, сталкінг та інші види насильства в інтернеті?
Кіберполіція заблокувала телеграм-канал, адміністратори якого вимагали гроші за видалення образливого та недостовірного контенту. Йдеться про онлайн-спільноту, де поширювалась інформація про учнів навчальних закладів Івано-Франківщини. Зловмисники вимагали у жертв кібернасильства гроші за видалення контенту, який принижував їхню гідність та шкодив репутації.
Телеграм-канал був творений 12 грудня та налічував понад 5 000 підписників. Адміністратори онлайн-спільноти збирали, вигадували та поширювали інформацію образливого характеру про учнів навчальних закладів Івано-Франківська, а потім вимагали кошти за її видалення.
Оперативники кіберполіції спільно з освітянами, учнями та їх батьками заблокували телеграм-канал. Наразі поліцейські вживають заходів щодо встановлення осіб, які наживалися на школярах.
Водночас нагадуємо, що кібернасильство становить серйозну загрозу для безпеки в онлайн-середовищі. Більше про те, як розпізнати та протидіяти кібербулінгу, секстингу, сталкінгу та іншим видам насильства читайте на сайті кіберполіції за посиланням: https://cyberpolice.gov.ua/…/yak-rozpiznaty…/.
Цифрове насильство є важливою проблемою нашого часу. Для того, щоб протидіяти цьому явищу, була проведена кампанія «Кібернасильство: знаємо та протидіємо». Ми підготували короткий огляд ключових тем, що підіймалися в її межах, щоб ви могли скористатися корисними порадами для захисту себе та своїх близьких.
Департамент кіберполіції Національної поліції України