Кіберполіція викрила зловмисників, які під виглядом відомого благодійного фонду привласнили понад мільйон гривень
Подружжя з Миколаївщини привласнило понад мільйон гривень під виглядом відомого благодійного фонду
Подружжя з Миколаївщини привласнило понад мiльйон гривень пiд виглядом вiдомого благодiйного фонду. Шахраї в iнтернетi збирали грошi нiбито на потреби українських захисникiв та отримали пожертви вiд понад двох тисяч осiб. Коштами вони розпорядилися на власний розсуд. Органiзатору схеми оголосили пiдозру, йому може загрожувати до восьми рокiв позбавлення волi.
Псевдоблагодiйникiв викрили спiвробiтники Департаменту кiберполiцiї спiльно зi слiдчими Голосiївського управлiння полiцiї Києва та у взаємодiї з працiвниками служб безпеки ПриватБанку та МоноБанку.
У протиправнiй схемi подружжя з Миколаївщини використовувало вiдеозвернення публiчного дiяча, а також вiдео рiзноманiтних пiдроздiлiв Збройних Сил України. До вiдеозаписiв щодо оголошення зборiв грошей на потреби ЗСУ або на лiкування поранених захисникiв органiзатор схеми додавав текст, де зазначав номери пiдконтрольних банкiвських карток. У такий спосiб фiгуранти отримували благодiйнi пожертви, якi надалi витрачали на власнi потреби.
За попереднiми пiдрахунками, вони встигли отримати перекази вiд понад двох тисяч громадян на загальну суму бiльше мiльйона гривень.
Чоловiка затримали у порядку ст. 208 Кримiнального процесуального кодексу України.
В оселi фiгурантiв правоохоронцi провели обшук. За результатами вилучено ноутбук, мобiльнi телефони та банкiвськi картки. На вилученiй технiцi кiберполiцейськi виявили вiдеозаписи, якi використовувалися для шахрайських грошових зборiв.
Вiдкрито кримiнальне провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримiнального кодексу України. Чоловiковi повiдомили про пiдозру, вирiшується питання щодо обрання запобiжного заходу.
Пiдозрюваному може загрожувати до восьми рокiв позбавлення волi.
Пiсля проведення першочергових слiдчих дiй та експертизи вилученої технiки i банкiвських карток, буде надана правова квалiфiкацiя дiям дружини фiгуранта.
Процесуальне керiвництво здiйснюють прокурори Голосiївської окружної прокуратури Києва.
Кiберполiцiя рекомендує громадянам переказувати грошi на благодiйнiсть лише через офiцiйнi фонди або на рахунки вiдомих громадських активiстiв. Також рекомендуємо завжди звертати увагу на кiлькiсть пiдписникiв i дописiв на сторiнках соцмереж. Акаунти вiдомих осiб, як правило, верифiкованi.