Хотів продати колеса до авто та втратив 9 тисяч гривень
Жителi Тернопiльської областi майже щодня потрапляють в тенета аферистiв.
Останнi користаються нагодою i створюють оголошення про продаж чи купiвлю саме тих товарiв, якi актуальнi в ту чи iншу пору року: зима-осiнь – це колеса, обiгрiвачi, весна-лiто – велосипеди, сiльгосптехнiка або деталi до неї, бронювання примiщень для вiдпочинку та iнше, наголосили у полiцiї Тернопiльської областi.
Повiрив шахраєвi та втратив грошi житель Тернопiльського району. Чоловiк розмiстив оголошення про продаж автомобiльних колiс. З ним зв’язався потенцiйний покупець. Вони обговорили суму i невiдомий погодився оплатити товар.
«Згодом покупець перетелефонував i розповiв продавцевi, що потрiбно на сайтi ввести деякi особистi данi, аби вiн мiг скинути грошi. Житель областi перейшов, як згодом стало вiдомо на фiшинговий сайт, ввiв реквiзити i як результат – втратив понад 9 тисяч гривень. Як тiльки вiн отримав смс, що з його картки зникли грошi, потерпiлий звернувся до полiцiї», – розповiли правоохоронцi.
Полiцейськi встановлюють особу зловмисника i нагадують, що не варто вiдкривати посилання вiд незнайомих спiврозмовникiв, проходити авторизацiю на стороннiх сайтах, а також надавати платiжнi данi. Саме на фiшингових сайтах шахраї отримують доступ до ваших персональних даних.
Пам’ятайте, домен сторiнки захищеного або оригiнального сайту має починатися з https:// а не з http:// та в адреснiй стрiчцi браузера вiдображається символ безпечного з’єднання – замка з замкнутою дужкою). Але ознака захищеного з’єднання не завжди гарантує безпеку сайту.
Справжнi сайти зазвичай маскують введення паролiв та карткових реквiзитiв (наприклад, зiрочками) або використовують вiртуальну клавiатуру, фiшинговi сайти – нi.