Перейти до контенту
Новини
Яна Полухіна ·

Карантинний режим запровадили на Лановеччині через небезпечну рослину

Шкідників виявили фітосанітарні інспектори на Лановеччині. Так, під час обстежень на території села Москалівка вздовж вулиці Шкільної виявили вогнище небезпечного карантинного бур’яну — амброзії полинолистої. Загальна площа  0,7 га (7 тис. м²). Ще одне вогнище рослини зафіксували на території села Білозірка, на вулиці Центральна на площі 0,2 га (2 тис. м²).   

У Головному управлінні Держпродспоживслужби в області зазначили, на тих площах нині запровадили карантинний режим щодо амброзії полинолистій, а також затвердили заходи з локалізації та ліквідації регульованого шкідливого організму, які є обов’язковими для виконання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Гастролера» з Грузії, який обкрадав машини у Тернополі, судитимуть

Довідка

Амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia L.) — карантинний бур’ян, обмежено поширений на території України, який наносить значну шкоду не лише сільському господарству, а й здоров’ю людини. Він засмічує сільськогосподарські посіви, парки, сквери, узбіччя автомобільних та залізничних доріг, прилеглі території, будівельні майданчики, дитячі площадки, пустирі, присадибні, дачні  ділянки, сади,  інші необроблені землі.

Пилок амброзії є сильним алергеном і може викликати  алергічне захворювання — амброзійний поліноз. Симптомами захворювання є різко виражений алергічний риніт, кон’юктивіт, різні форми бронхіальної астми, кропивниця. Захворювання супроводжується різким ослабленням організму, що може призвести до втрати працездатності хворого.

Джерело: ГОЛОС || Тернопільська агенція новин

← Попередня Кілька тонн соломи згоріли в господарстві у Тернопільському… Наступна → Скільки грошей витрачають жителі Тернопільщини на харчування?