Інженери з Тернопільщини створили для ЗСУ роботизовану платформу, яка може перевозити припаси та поранених, а також вести вогонь
На Тернопiльщинi працiвники пiдприємства розробили електричну платформу для перевезення вантажiв. Про це Суспiльному розповiв засновник компанiї Iгор Чайкiвський. Чоловiк каже, на нiй вiйськовi зможуть перевозити зброю, аби не ризикувати життям.
“На цей час ми встановили вагу 400 кг. Один бордюр має орiєнтовно 100 кiлограмiв”, — каже Iгор.
Електрична платформа для перевезення вантажiв. Фото: Суспiльне Тернопiль
Працiвники тернопiльського пiдприємства створили дистанцiйно керовану платформу для перевезення вантажiв.
Засновник компанiї Iгор Чайкiвський каже, на платформу вiйськовослужбовцi зможуть крiпити зброю та перевозити її. Керують пристроєм через пульт.
“Ця платформа приглянулася нашим вiйськовим. Ми почали вже тести та випробування з рiзними типами озброєння”, — розповiв засновник компанiї.
Iгор Чайкiвський каже, конструкцiя важить 170 кiлограмiв.
“Нам достатньо лише одного невеличкого електродвигуна потужнiстю всього лише 1,5 кiловата для того, щоб приводити цю машину в рух, швидкiстю до 5 кiлометрiв на годину, а навантаження до тонни”.
Почали працювати над розробкою електричної роботизовано платформи восени 2022 року. Iгор Чайкiвський каже, спершу планували використовувати її для сiльського господарства.
“Можна виявляти мiсця розмноження мишей на полi та точково розносити препарати для боротьби з мишами в полi. Не розкидати їх та отруювати все довкола”.
Iнженер Максим Радомiнський говорить, що один такий пристрiй можуть зробити за два днi.
“Ця конструкцiя загалом не дуже складна, є маслобак, помпова станцiя, елементи керування плавного повороту для збiльшення радiуса i точностi керування. Це є два регулятори оборотiв, для одного та другого двигуна. Також є система електроклапанiв для того, щоб виконувати, для того, аби розвертатися на мiсцi, вперед та назад”.