Фактори росту – еліксир молодості для суглобів
PRP розшифровують як Platelet Rich Plasma – плазма, що багата на тромбоцити. PRP-терапію можуть застосовувати не тільки в ортопедії, але і в мікрохірургії, косметології, трихології та навіть у гінекології.
PRP-терапія – сучасний метод лікування, призначений для зв’язок, сухожиль, суглобів, м’язів і кісток. Він передбачає ін’єкцію з плазмою крові пацієнта, збагаченої тромбоцитами, у проблемну зону (наприклад, в суглоб).
PRP розшифровують як Platelet Rich Plasma – плазма, що багата на тромбоцити. PRP-терапію можуть застосовувати не тільки в ортопедії, але і в мікрохірургії, косметології, трихології та навіть у гінекології.
Наша кров складається на 93% з еритроцитів, на 6% ‒ з білих кров’яних клітин, і на 1% з тромбоцитів і плазми. Як ви, напевно, знаєте, тромбоцити циркулюють по всьому тілу і необхідні для згортання крові, щоб вчасно зупинити кровотечу. Однак, людські тромбоцити більш значимі в процесі регенерації тканини, оскільки є критичним компонентом в загоєнні тканин.
Тромбоцити надзвичайно багаті факторами росту, так званими тромбоцитарними факторами. Перша реакція тіла при пошкодженні тканини ‒ це доставка тромбоцитів в травмоване місце, які, прибувши в пункт призначення, «ініціюють ремонт» залучаючи до травми стовбурові клітини, а ті в свою чергу запускають процес регенерації клітин.
Спектр застосування PRP-терапії в ортопедії досить широкий.
Наприклад, метод можуть застосовувати, щоб:
- знизити запальні процеси і біль в суглобах;
- усунути м’язові спазми;
- поліпшити рухливість суглобів;
- стимулювати кровообіг у тканинах, що пошкоджені травмою або ж захворюванням;
- поліпшити процес відновлення тканин;
- відновити суглобову рідину;
- прискорити процес загоєння.
Переваги даної процедури:
- Нульовий ризик несумісності і ймовірності розвитку алергії – плазма власної крові повністю біосумісна з організмом людини;
- Значне і швидке зменшення больового синдрому;
- Помітне зниження запального процесу і прискорення процесу відновлення пошкоджених тканин;
- Відсутність побічних дій, як при прийомі лікарських препаратів, в тому числі і негативного впливу на травну систему (зокрема на шлунок і на печінку);
- Курс PRP-терапії дозволяє знизити дозування ліків, а в деяких випадках і зовсім відмовитися від деяких препаратів;
- Тривалий ефект після проведення курсу лікування;
- Позбавлення від причин, а не від симптомів;
- Широкий спектр захворювань і травм, при яких процедура ефективна. Також важлива сумісність PRP-терапії з іншими терапевтичними методами лікування;
- Невеликий список протипоказань;
- Відсутність реабілітаційного періоду – відразу після процедури можна повертатися до звичного життя.
Особливою підготовки, як такої, не потрібно. За кілька днів варто виключити вживання алкоголю, а також шкідливої їжі – жирного, смаженого, копченого і солоного та протягом дня потрібно випивати не 2 літрів води. У день процедури не рекомендуються фізичні навантаження – як до, так і після. Після проведення PRP-терапії не варто прогрівати місце ін’єкції, адже це може вплинути на фінальний результат. Також варто протягом тижня дотримуватися щадного способу життя, виключити надмірну фізичну активність і не навантажувати суглоб.
Власне процедура досить проста: спочатку у пацієнта беруть кров з вени в пробірку(близько 20 мл). Далі кров поміщають до спеціального приладу – центрифуги, яка настроєна на певні обороти та час. Там з крові виділяють плазму, в якій міститься велика кількість тромбоцитів. Далі лікар набирає плазму в шприц і робить ін’єкцію під місцевою анестезією під УЗД – навігацією. Саме в цих тромбоцитах знаходяться фактори росту, які запускають механізм регенерації звичайно новий суглоб не виросте, але якість життя покращиться.
На правах реклами
Раніше повідомляли на цю тему:
Імплантати синовіальної рідини – штучне мастило для суглобів