Ефективним комунікаціям у рамках програми “USAID DOBRE” навчалися три громади на Тернопільщині
З 28 листопада по 2 грудня тренери Українського кризового медiа-центру (УКМЦ) провели тренiнги з комунiкацiї у трьох громадах Тернопiльщини.
Шумська, Вишнiвецька та Лановецька громади увiйшли в число ТГ, якi продовжать спiвпрацю з Програмою USAID DOBRE впродовж наступних трьох рокiв за напрямками стратегiчного планування, пiдвищення якостi надання мунiципальних послуг, управлiння фiнансами, стимулювання мiсцевої економiки та залучення жителiв до розбудови своїх громад.
Територiальнi громади України сьогоднi стикаються з безпрецедентними викликами, пов’язаними з вiйною. Громади Тернопiльської областi займаються розмiщенням внутрiшньо перемiщених осiб iз рiзних куточкiв України, надають їм прихисток та гуманiтарну допомогу, тримають тили. У той же час мiсцеве самоврядування також потребує всебiчної пiдтримки й допомоги.
«Український кризовий медiа центр» надає саме комунiкацiйну пiдтримку громадам у рамках Програми USAID DOBRE, допомагає громадам покращувати публiчнi комунiкацiї. Ми побачили як системно працюють iз мешканцями Вишнiвецька, Шумська та Лановецька громади, користуючись багатьма комунiкацiйними iнструментами. Наша допомога сьогоднi сфокусована на покращеннi роботи у громадах iз ЗМI, iз зовнiшньою аудиторiєю та стратегiчним плануванням комунiкацiї», – зазначила Iрина Малик, керiвниця комунiкацiї децентралiзацiї УКМЦ DOBRE
Тренери УКМЦ Ганна Коломiєць, Iрина Малик, Ольга Ткаченко та Оксана Якунiна навчали представникiв громад писати про громаду, готувати новини для офiцiйного сайту громади та пресрелiз для ЗМI. Учасники тренiнгiв дiзналися також, як зробити офiцiйну сторiнку громади у Facebook ефективною та як фотографувати заходи на мобiльнi пристрої й створювати iлюстрацiї для сайту та соцiальних мереж.
У тренiнгах взяли участь голови громад, їх заступники, керiвники управлiнь та комунальних установ, громадськi дiячi, – тобто тi, для кого комунiкацiя з мешканцями територiальної громади є невiд’ємною частиною роботи.
Шумська громада облаштувала мiсце проведення тренiнгiв у сучасному залi засiдань для мiсцевих депутатiв, який свого часу був створений за пiдтримки Програми USAID DOBRE.
«Вiд якiсної комунiкацiї залежить розвиток громади. Адже можна мати ресурси, але використати їх неефективно, не комунiкуючи з людьми. Але ще важливiше – вмiти правильно побудувати комунiкацiю, знати механiзми i способи її ефективного застосування. Тому, безумовно, такi тренiнги дуже потрiбнi та кориснi», – стверджує Вадим Боярський, голова Шумської мiської громади.
Ланiвчани запросили команду тренерiв до свого Культурного центру Єловицьких, вiдреставрованого й обладнаного за кошти громади та за сприяння Програми DOBRE.
«Тренiнги – це завжди щось нове. А якщо їх проводить професiйна команда спiкерiв iз Українського кризового медiа-центру – це запорука успiху громади в майбутньому. Радiю, що разом iз УКМЦ продовжуємо спiвпрацю з Програмою DOBRE, що дає можливiсть нам вчитись, розвиватись, вдосконалюватись та рухатися вперед», – переконаний Роман Казновецький, голова Лановецької мiської громади.
Програма USAID «Децентралiзацiя приносить кращi результати та ефективнiсть» (DOBRE) – це дев’ятирiчна програма, що виконується Глобал Ком’юнiтiз (Global Communities) та фiнансується Агентством США з мiжнародного розвитку (USAID). Програма DOBRE тiсно спiвпрацює зi 100 територiальними громадами (ТГ) у десяти областях України, щоб допомогти їм реалiзувати переваги та справитися iз викликами, якi приносить децентралiзацiя. Програма DOBRE надає технiчну та матерiальну пiдтримку ТГ задля допомоги їм здiйснювати урядування вiдкрито та пiдзвiтно; вiдповiдати на потреби громадян; пiдтримувати активну залученiсть громадян до прийняття рiшень та вироблення полiтик. Пiдтримка з боку Програми DOBRE враховує низку секторiв: стратегiчне планування; просторове планування; фiнансове управлiння; надання мунiципальних послуг; мiсцевий економiчний розвиток; змiцнення спроможностi органiв мiсцевого самоврядування; практики доброго урядування; а також гендерно орiєнтованi та молодiжнi полiтики. Упродовж 2022-2025 рокiв Програма DOBRE спiвпрацюватиме напряму iз щонайменше з 60 ТГ України, аби допомогти їм подолати наслiдки вiйни, вiдновити та вiдбудувати, i продовжувати їхню траєкторiю позитивного та сталого розвитку. Партнерами Глобал Ком’юнiтiз у консорцiумi виконавцiв Програми DOBRE є Український кризовий медiа-центр (УКМЦ), Фонд розвитку мiсцевої демократiї (FSLD/FRDL) та Малопольська школа публiчної адмiнiстрацiї при Кракiвському унiверситетi економiки (MSAP/UEK), Польща.