Доступного житла на Тернопільщині потребують майже дві із половиною тисячі переселенців
Першочергове право в отриманні пільгового кредиту на придбання доступного житла відтепер мають учасники АТО і внутрішньо-переміщені особи. Про це розповів Міністр регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства Геннадій Зубко на своїй сторінці у Facebook.
Так, на Тернопіллі нині зареєстровано майже дві із половиною тисячі (2 497) переселенців, частина з яких може стати учасниками програми пільгового кредитування. Ми говоримо, перш за все, про працюючих людей, у яких уже є певна частина коштів для придбання житла.
У постанові Кабінету Міністрів «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2009 р. № 140 і від 29 лютого 2012 р. № 193» від 20 вересня 2017 йдеться:
«Забезпечення громадян доступним житлом здійснюється шляхом надання державної підтримки, яка полягає у сплаті державою:
…50 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла та/або пільгового іпотечного житлового кредиту для громадян, на яких поширюється дія Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”, які отримали довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи…».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поповнити електронні проїзні на 18 спеціальних пунктах вже можуть тернополяни
Геннадій Зубко пояснив: «Вперше такий принцип ми заклали у порядок використання коштів за відповідною держпрограмою щодо забезпечення громадян доступним житлом. На неї виділено 30 мільйонів гривень. Розумію, що коштів не багато, як для такої програми. Але цього року ми змінили підходи до розподілення між регіонами цього ресурсу – в залежності від кількості учасників АТО та внутрішньо-переміщених осіб.
Вже затверджений порядок спрямування бюджетних коштів по регіонам України. Наразі схвалюється перелік об’єктів житлового будівництва, на добудову або придбання житла яких можуть спрямовуватися кошти. Головним розпорядником бюджетних коштів є Держмолодьжитло і його регіональні представництва».
Зазначимо, згідно із офіційною статистикою, в Україні зареєстровано понад півтора мільйона вимушено переміщених осіб.