Доповнена реальність допоможе науковцям з Тернополя у розробці програм реабілітації бійців
У Тернополі відкрили перший в Україні імерсивний хаб.
Перший в Україні простір з технологіями доповненої реальності працюватиме в приміщенні Західноукраїнського національного університету.
Про це розповів радник голови ОВА з питань цифровізації Олександр Терещенко, повідомляє Суспільне.
Простір має назву «Імерсивний мультифункціональний хаб». Він обладнаний планшетами, інструментами для створення голограм, цифровою дошкою та окулярами доповненої реальності. У цьому просторі науковці розроблятимуть програми реабілітації бійців. Також наявні технології можна використовувати під час навчань чи тренувань.
– «Скелет, м’язова система, серцево-судинна. Уявіть, як можна інтегрувати це в навчальний простір. Далі – це, звичайно ж, реалізація різних симуляторів, наприклад для психологічної і фізичної реабілітації. У реальному світі дуже важко заміряти прогрес людини під час реабілітації. У віртуальному світі кожен рух, погляд, слово можна заміряти і побачити навіть найменший результат», – коментує представниця компанії-партнера проєкту Дарія Федько.
Окуляри, якими обладнано хаб, здатні розпізнавати оточення і накладати на нього 3D голограми. В таких окулярах можна взаємодіяти один з одним, а саме – зустрічатися в цьому віртуальному просторі і працювати над спільним концептом.
– «На базі даного хабу науковці з Тернопільського медичного університету, із Західноукраїнського національного університету, лікарі, представники IT-компаній будуть розробляти інноваційні продукти, в першу чергу пов’язані з реабілітацією. Друге – вже в черзі стоять викладачі Західноукраїнського національного університету для того, щоб розробляти якісь нові освітні програми, пов’язані з доповненою реальністю», – розповідає Олександр Терещенко.
Хаб відкрили з ініціативи Міністерства цифрової трансформації України спільно з Тернопільською обласною військовою адміністрацією та Західноукраїнським національним університетом. Проєкт фінансує уряд Японії.