Дністер на Тернопільщині допомагає рятувати врожаї аграріїв від засухи (Відео)
Зрошення полів – запорука добрих врожаїв. Щоб отримати такий результат сьогодні чимало господарських підприємств почали використовувати зрошення земель, яке впродовж 10-15-ти років не користувалось на Тернопільщини особливою популярністю.
Для того, аби забезпечити врожайність та вберегти ґрунти від засух використовують і природні джерела води. Так, яскравим прикладом на Тернопільщині є ріка Дністер.
– Сільськогосподарські підприємства звертаються із проханням виконувати роботи зі зрошування полів. Так, ми відновлюємо старі свердловини, будуємо акумулюючі басейни, ставки. Тобто ті системи, які дозволяють використовувати поверхневу і підземні води з метою зрошування землі. Зокрема, для фермерського господарства «ГАДЗ» ми побудували 8 ставків для зрошення садів, площа яких – 600 гектарів. Далі ми продовжили роботи для Героя України Крижовачука в Скориках Підволочиського району. Також зрошувальні системи робили, акумулюючи басейни. Крім того, забір води з Дністра дозволяється і з інших водних обєктів дозволяється. Так у селі Товсте Заліщицького району науково-виробниче агропромислове підприємтсво «Ель Гаучо» отримало дозвіл на спеціальне водокористування. Це передбачено законодавством, – розповів заступник начальника Тернопільського обласного управління водних ресурсів Ярослав Вівчарук.
Варто зауважити, що виробникам сільськогосподарської продукції для хороших врожаїв доводиться боротися із природою. У період випадання рясних дощів – підсушувати ґрунт, а під час засухи -підживляти водою. Єдиним засобом боротьби з посухами – є зрошення земель. Лише воно здатне істотно протистояти, пом’якшити спустошливий вплив засух, зберегти врожаї від загибелі, забезпечити достатню кількість зерна та іншої продукції рослинництва у критичні кліматичні періоди.
Довідково: зрошення – це штучне зволоження ґрунту для одержання високих і стійких врожаїв сільськогосподарських культур. На сьогодні вже багато підприємств використовують у себе такі системи поливу під різні культури: кукурудзу, горох, сою, цукровий буряк.