Деякі «особливості» керування очільника Чорткова, або бізнес «по-шматьківськи»
Для «поціновувачів таланту» пана Шматька Часопис опублікував декілька нових цікавих фактів із його «мерської творчості».
Отож, зручно умостившись восени 2015 року на «трон» керманича Чорткова, з плином часу та увійшовши у смак, задумав наш «герой» облаштувати у місті таку собі підконтрольну бізнесово-політичну вотчину. Так би мовити, щоб усі боялись та не насміхались. А як у нас в країні прийнято в таких випадках? Правильно, першими починають «трусити» бізнес. Тому, протягнувши в лютому 2017 року через сесію Чортківської міської ради рішення про створення муніципальної поліції, як структурного підрозділу міської ради, Шматько відправив своїх вірних опричників на боротьбу з чортківськими підприємцями. При цьому, одіті в чорну уніформу з написом «ПОЛІЦІЯ» (що само по собі вже мало спонукати «іти на контакт» представників бізнесу), перевіряючі не мали жодних юридичних повноважень, адже положення про муніципальну поліцію було прийняте лише в жовтні 2017 року. Тобто 8 (вісім!!!) місяців «орли» пана Шматька ходили і, як справжні шахраї, «грузили» і «розводили» підприємців.
Більше того, пан мер надав своїм поліцаям повноваження фіскальних органів !!!, коли підприємців перевіряли на предмет сплати акцизу і знімали залишки з касових апаратів, що мають право робити тільки податкові органи. Вочевидь міському очільнику «до лампочки» норми чинного законодавства, або ж він і його підлеглі ці закони просто не читають. Така вакханалія продовжувалася в місті, допоки підприємці не збунтувались і не почали активно протестувати і писати скарги у різні інстанції. Пан Шматько «дав задню», але, знаючи його характер, образу затаїв. Мовляв, пацани, це ще не кінець. А пояснення мера, що такими перевірками хотів збільшити поступлення в міський бюджет, взагалі не витримують жодної критики. (Між іншим, авторитетні лікарі у своїх наукових працях стверджують, що така поведінка характерна для людей, яких в дитинстві часто ображали однолітки і які не змогли себе реалізувати в юному віці).
Ще один епізод із «бурхливої» роботи міського голови стосується діяльності комунального підприємства «Чортківський комунальний ринок». Так, напередодні місцевих виборів і на початку своєї каденції Шматько відкрито заявляв, що це комунальне підприємство не потрібне, це тягар для міста і його необхідно терміново ліквідувати. Проте пройшло декілька місяців і «терміновість» раптом кудись зникла, а тягар випарувався. Більше того, підприємство не тільки не ліквідували, а навпаки – розширили його штат до шести працівників. Як так? Що помінялось в голові мера?
Очевидно, що хтось мудрий підказав: навіщо знищувати корову, яка може давати молочко для власного споживання, а не тільки загальногромадського. До речі, цікавим є той факт, що керівником даного комунального підприємства є Бойко Роман Іванович, мама якого Бойко Надія Іванівна очолює фінансовий відділ …Чортківської міської ради. Совпадєніє? З неперевірених джерел нам стало відомо, що сім’я Бойко має родинне відношення до пана Шматька. Як бачимо, мер активно впроваджує в роботі свого відомства сімейний підряд. Тому і не дав «згинути» Чортківському комунальному ринку. І це не дивлячись на те, що витрати на заробітну плату працівників КП і його утримання в 2017 році склали 60 % доходу підприємства, що в грошовому еквіваленті становить близько 400 тис. гривень. Впевнений, що ці кошти доцільніше було б використати на потреби громади, а з функціями підприємства, такими, як прибирання території ринку та збір коштів з торгуючих, з легкістю би впорались, наприклад, працівники КП «Чортківський дім» та КП «Чортківський комбінат комунальних підприємств».
Що ж, ми продовжуємо пильно стежити за «бізнесово-політичною діяльністю» «князька чортківського розливу». Інші цікаві факти читайте в наступних публікаціях…
Сергій Сергієнко