Десять причин полюбити Тернопіль (Фото)
Тернопіль – досить колоритний, компактний і привабливий обласний центр сучасної Галичини. Багато хто помилково відсуває подорож до Тернополя «на потім», керуючись маршрутами розпіарених туристичних компаній і обираючи більш «помпезні» та великі міста, пише itinery. Проте місто має безліч принад, які зачаровують, як і бувалих мандрівників, так і місцевих мешканців. Ось декілька з них.
Локація перша. Тернопільський став
Тернопільський став – це 300 гектарів штучної, чистої водойми! Він народився майже одночасно з самим містом: дозвіл на його створення був підписаний у 1548 році. Саме з тих пір водойма, що прийшла на зміну болотам поблизу річки Серет, радує око всіх без виключення.
Крім того, на території ставу функціонують феєричні фонтани та гідропарк «Топільче». Навколо ставу розташовані готелі та різноманітні заклади харчування і відпочинку. Став настільки великий, що його розміри дозволяють вільно курсувати двом теплоходам. Охочі до відпочинку на воді можуть на них покататися.
Локація друга. Парк імені Тараса Шевченка
Видиво величного ставу, мости у формі арок і незбагненної краси острови – «Чайка» та «Острів закоханих» гармонійно поєднуються із власним ставом парку, що також має свій острів. Водойма парку спеціальним каналом з’єднана з Тернопільським ставом.
Парк Шевченка є центром активного та здорового відпочинку для тернопільців: спортмайданчики, пляжі, прогулянки на катамаранах, зелені затінені алеї, каскадний фонтан, скульптури і ще багато тут можна зустріти!
Тут же, у парку ім. Шевченка, наш допитливий читач має змогу помилуватися Парижем. Яким чином? – Все просто. «Єлісейськими полями», як у Парижі, називають тернополяни найгарнішу частину парка Шевченка, із акуратними пагорбами, європейськи підстриженими газонами та віднедавна – знаком «Я люблю Тернопіль». Краса тут – невимовна, тому й порівнюють із Парижем! Прекрасне місце, де можна цілком віддатися духу природного спокою і тиші, а можна – влаштувати пікнік, посиденьки з друзями, пограти в рухливі ігри і навіть послухати вуличних музик.
Локація третя. Парк Національного відродження
У парку Національного відродження знаходиться перше в Україні Співоче поле, яке було створене у 1986 році як майданчик для концертів і вистав. Сцена, на якій одночасно може поміститися до 1200 артистів, вражає своєю величною красою!
Локація четверта. Тернопільський замок
Історія замку сягає 1540 року. Саме з його будівництва розпочалося становлення Тернополя як міста.
На жаль, до нашого часу зміг дожити лише палац. Замок спіткали численні руйнації, а у ХІХ столітті «милістю» росіян він навіть був у статусі «казино» для танців! Саме з цього замку розпочалася історія Тернополя, і це заради його захисту був створений Тернопільський став.
Проте, Старий замок був спалений тими ж росіянами у 1917 та відбудований поляками у 1931-му. Хоча й це не дало йому вічного життя – уже в 1944 замок знову вщент рознесли війська Червоної армії. Остання відбудова датується 1956 роком. Зараз замок живе у статусі Палацу спорту, а у підземеллях замку вже започаткований проект експозиції міського музею.
Локація п’ята. Воздвиженська (Надставна) церква
Воздвиженська церква – це найдавніший храм Тернополя. Споруджена у кінці XVI ст., ця пам’ятка архітектури національного значення має унікальну напівкруглу апсиду староруського типу. Подивитися на це диво гармонійного поєднання візантійсько-романського і староруського стилю з елементами архітектури ренесансу Ви просто зобов’язані, адже подібну споруду рідко можна зустріти не лише в Україні, але й на теренах усієї Європи.
Локація шоста. Архикатедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці
Цю споруду ще називають Домініканським костелом і монастирем. Культова споруда сакрального значення, зведена у 1749—1779 рр., має всі ознаки архітектури бароко. Поблизу будівлі розташований пам’ятник Йосифу Сліпому – кардиналу Римо-католиків, предстоятелю Української греко-католицької церкви в XX столітті.
Сам собор є візитівкою Тернополя. Крім усього зазначеного вище, він має великі підземелля. Подейкують, що підземелля собору ведуть аж до Театрального майдану.
Локація сьома. Театральний майдан
Театральний майдан – це головна площа Тернополя, відома тим, що саме тут 1990 року вперше в Україні був освячений і піднятий жовто-блакитний Державний прапор, символізуючи подальше оголошення Незалежності. Майдан в усі часи був і лишається культурним, суспільно-політичним та естетично-привабливим центром Тернополя. Назву майдан отримав завдяки Тернопільському академічному обласному драматичному театру ім. Т. Г. Шевченка, який тут розміщений.
Локація восьма. Вулиця Валова.
Вулиця Валова – найдавніша серед вулиць Тернополя. Вона постала у кінці ХVІІІ – на поч.. ХІХ ст. на місці оборонного валу Тернополя. Вулиця відрізняється майже автентичним виглядом будівель і затишком. А ще – своєю «живучістю». Місцеві мешканці неодмінно розкажуть Вам, що навіть Друга світова війна не в змозі була зруйнувати переважну більшість будівель. Вулиця Валова, до того ж, є місцем збору тернопільських художників. Тож, прогулянка цим історичним місцем перетвориться у справжнє задоволення!
Локація дев’ята. Тернопільський обласний краєзнавчий музей
Краєзнавчий музей Тернопільщини – це мегазібрання експонатів, які ілюструють історію краю, особливості її природних та етнографічних пам’яток тощо. Офіційне відкриття музею відбулося у 1913 р. Тоді музей знаходився на вулиці Валовій, а від 1982 року має власне велике приміщення. Зараз експозиція налічує вже майже 300 тис. пам’яток. Тут Ви зустрінете зброю, величезну колекцію ікон, широкий асортимент археологічних артефактів і навіть стародруки Почаївської Лаври (XVII-XVIII ст.).
Локація десята. Історико-меморіальний музей політичних в’язнів.
Саме на теперішній вулиці Коперника, де оселилися експонати, що ілюструють жертовну боротьбу українців за Незалежність, були розміщені слідчі ізолятори КДБ. Тут цікаво бувати і дітям, і дорослим.